Özcan Deniz'in Kardeşine Hapis İstemi

Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz’in, yapımcısı olduğu 'Ya Sonra' filminin vergi borcu yüzünden 5 yıla kadar hapis cezası istendiği öğrenildi.

Özcan Deniz'in Kardeşine Hapis İstemi
Özcan Deniz'in Kardeşine Hapis İstemi Ecem Şenol
Bu içerik 3291 kez okundu.

Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz, 2011’de “Ya Sonra” adlı filmi çekmeye karar vererek, iki milyon liralık bir bütçeyle başrollerini kardeşi Özcan Deniz ve Deniz Çakır’ın paylaştığı filmi çekti.

Filmin bütçesi için Hanifi Tekin’le anlaşan Deniz kardeşler, aldıkları para için sözleşme imzaladı.Film çekildiği sırada Maliye Bakanlığı Vergi Denetleme Kurulu’nca Ercan Deniz’in, sahte fatura düzenleyerek vergiden muaf olmaya çalıştığı tespit edilmesi üzerine Ercan Deniz hakkında savcılıkça adli soruşturma başlatıldı.

İfade veren Ercan Deniz sahte olduğu iddia edilen belgelerin filme ait yapılan harcamaların fotokopisi olduğunu; belgelerin aslının ise filmin diğer ortağı tarafından açılan davada delil olarak saklandığını ileri sürdü.

İstanbul Adliyesi Kaçakçılık Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma sonunda, Ercan Deniz hakkında, “Vergi usul kanununa muhalefet” suçundan dava açıldı. Beş yıla kadar hapsi istenen Deniz’in, Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı bilgisi paylaşıldı.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Jelena Yenge Çalgıcılara Bonkör Davrandı

Özcan Deniz Ercan Deniz Ya Sonra Film Deniz Çakır Vizyon Maliye Hapis Cezası Vergi Usul Kanunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500