Özgecan’ın Katilleri, Hapishanede Vuruldu.

Geçtiğimiz yıl 11 Şubat’ta Mersin’de tecavüz girişimine karşı geldiği için öldürülen Özgecan Aslan’ın katilleri hapishanede vuruldu.

Özgecan’ın Katilleri, Hapishanede Vuruldu.
Özgecan’ın Katilleri, Hapishanede Vuruldu. Meltem Yuksel
Bu içerik 2659 kez okundu.

 

Mersin’de Özgecan Aslan’ı vahşice öldüren Ahmet Suphi Altındöken ve babası Necmettin Altındöken kaldıkları Kürkçüler Cezaevi'nde vuruldu. Baba ve oğul ’un hastaneye kaldırıldıkları öğrenildi.

Bütün Türkiye’nin gündemini sarsan Özgecan cinayetinin katil zanlısı, Ahmet Suphi Altındöken ve babası Necmettin Altındöken, Adana’da E Tipi Kapalı Cezaevi’nde silahlı saldırıya uğradıkları öğrenildi. Aldıkları yara sebebiyle baba ve oğul ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Edinilen ilk bilgilere göre Özgecan Aslan’ın katillerinden baba Necmettin Altındöken’de iki, oğlu Ahmet Suphi Altındöken’de 1 kurşun yarası olduğu söylendi. Görüntü almaya çalışan basın mensuplarına görevli askerlerin müdahale ettiği öğrenildi.

TAKVİYE EKİP

Olayın yaşandığı Adana Kürkçüler Cezaevine yaşanılan gerginlikten dolayı takviye olarak çevik kuvvet ekiplerinin sevk edildiği bildirildi. Baba,  Necmettin ve oğul, Ahmet Suphi Altındöken’i kim ya da kimlerin vurduğu ise açıklanmadı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS

Çağ Üniversitesinde okuyan Aslan, evine gitmek için bindiği minibüste tecavüz girişimine karşı koyduğu için aldığı bıçak darbeleri ile hayatını kaybeden genç kızın cesedi daha sonra Cinderesi’nde yakılarak ormanlık arazide bırakılmıştı. Geçen sene 3 Aralık’ta Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve 20 yaşındaki arkadaşı Fatih Gökçe ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. 

 

Özgecan Özgecan Aslan Özgecan katilleri hapishanede vuruldu Özgecanın katilleri kim son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500