Parayla Adaleti Satın Aldılar! Serbest Kaldı

İstanbul Beşiktaş’ta karşı şeritten gelen polis aracına çarparak bir polis memurun şehit olmasına bir polis memurunda yaralanmasına sebep olan Rüzgar Çetin’in tahliyesine karar verildi.

Parayla Adaleti Satın Aldılar! Serbest Kaldı
Parayla Adaleti Satın Aldılar! Serbest Kaldı Meltem Yuksel
Bu içerik 1081 kez okundu.

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin İstanbul Beşiktaş’ta karşı şeritten gelen polis aracına çarparak bir polis memurun şehit olmasına bir polis memurunda yaralanmasına sebep olmuş ve 0,90 promil alkollü olduğu tespit edilmişti.

Bugün davası görülen davada savcı Çetin’in 22,5 yıla kadar hapsi ve tutukluluk halinin devamını talep etti. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada şehit polis memurunun ailesinden kimse katılmazken Çetin ve avukatı hazır bulundu.

Yaklaşık 8 aydır tutuklu bulunan ünlü yönetmenin oğlu, kaza esnasında hızlı olmadığını ve alkolün etkisinde olmadığını iddia ederek tahliyesini talep etti. Çetin’e 6 yıl 3 yıl hapis cezası verildi. Fakat tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak sanık Rüzgar Çetin’in tahliyesine karar verildi. Mahkeme başkanı bu karara muhalefet edince oy çokluğuyla tahliye kararı yeniden alındı.

Rüzgar Çetin’in tahliye kararı sosyal medyada büyük yankı uyandırırken birçok kullanıcı para karşılığında serbest kaldığını iddia etti.

sinan çetin rüzgar çetin tahliye kaza dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500