Pucca’nın Avukatından Açıklama

Pucca ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz, kendisine yönelik atılan "Batının uşakları" tweet'ine, "Batı'nın uşağıyım” şeklinde esprili bir şekilde cevap verdi. Söz konusu tweet, başka bir kullanıcı tarafından şikayet edilince, Karagöz'ün babasının evi polisler tarafından basıldı ve evdeki telefonlara el koyuldu.

Pucca’nın Avukatından Açıklama
Pucca’nın Avukatından Açıklama Meltem Yuksel
Bu içerik 2224 kez okundu.

Pucca ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni ve yazar Pınar Karagöz, kendisine yönelik atılan “Batının uşakları” iletisine, oğlunun adıyla imalı bir cevap verdi ve “Tabii Batı'nın uşağıyım. Başka neyi olacağım. Baya uşaklık yapıyorum. Canım Batı, uşağınım, köpeğinim hatta. Batı kalp ben” yazdı.

Söz konusu tweet’in ardından Pucca’nın ikamet adresi olan babasının evi polis ekiplerince arandı. Evde Pucca’nın terör örgütüne üye olup olmadığına dair arama yapıldı, telefonlara el konuldu.

Pucca, konuyla ilgili attığı tweet’i hatırlatarak, “Bu tweet yüzünden bugün babamın evine gelmişler, evde beni ve terör örgütüne dair kanıt aramışlar. Batı oğlumun adı, oğlumun! OHAL diye bakalım ne olacak” dedi. Oğlunun isminin Batı olduğunu anımsatan Pucca, “Bu tweet yüzünden babamın evine baskın düzenlendi. İkametim orada daha ne diyeyim yani” açıklamasını yaptı.

Pucca’nın avukatları Avukat Mahir Işıkay ve Ozan Açıkalın da konuyla ilgili bugün bir açıklama yayınladı:

“Kamuoyunda Pucca ismiyle tanınan müvekkilimiz Pınar Karagöz ile ilgili ulusal medyada 28.06.2018 tarihinde yer alan haber ve yorumlar sonrasında açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Geçtiğimiz aylarda müvekkilimin attığı ve hiçbir suç unsuru içermeyen bir tweet nedeniyle dün ikamet adresi olan babasının evi Emniyet görevlilerince aranmış, cep telefonları incelenemeye alınmıştır. Hukuki süreç tarafımızca yakinen takip edilmektedir.

Müvekkilimin adalete olan inancı tamdır. Evrensel hukuk ilkeleri ile korunan ifade özgürlüğü çerçevesinde sadece attığı bir tweet nedeniyle soruşturma geçirmesi kendisini, ailesini ve sevenlerini mağdur etmiştir.

Konu ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere tüm sürecin takipçisi olacağımız kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.”

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

‘Kuzeyin Oğlu’ Davasında Karar Çıktı

 

Pucca Selen Pınar Işık Pınar Karagöz Twitter Tweet Batı İzmir Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500