Referandumda Neden 'Evet' Denmemeli?

Ünlü isimlerin başlattığı 'referandumda evet' akımına karşılık 'hayır' oyu kullanacağını açıklayan Meltem Cumbul, kararının gerekçelerini maddeler halinde sıraladı.

Referandumda Neden 'Evet' Denmemeli?
Referandumda Neden 'Evet' Denmemeli? Nilay Işık
Bu içerik 1502 kez okundu.

Arda Turan ve Murat Boz gibi ünlü isimlerin başlattığı 'referandumda evet' akımına karşılık 'hayır' oyu kullanacağını açıklayan Meltem Cumbul, kararının gerekçelerini maddeler halinde sıralayarak sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu.

Başkanlık sistemi referandumunda 'evet' denmesi durumunda ekonominin, tek adamın keyfine göre alınan kararlara kurban gideceğini belirten Cumbul; kriz, iflaslar, işsizlik ile yoksulluk gibi sorunlarla boğuşulacağını söyledi.

Referandumdan 'evet' sonucunun çıkması durumunda camiye, kışlaya ve adliyeye siyasetin gireceğini ifade eden ünlü oyuncu; bu tür kurumlarının hepsinin 'Başkanın Partisi'ne göre düzenleneceğini, devletin parti devleti olacağını ve başkanın partisinden olmayanların devlet kapısında yerinin olamayacağını dile getirdi. Böyle bir sistemde asgari ücretin, maaşların, işçi-memur alımlarının, dernek ve sendika kurulması ile kapatılmasının tek adam tarafından belirleneceğini söyleyen Cumbul, başkanın, kendini ve bakanlarını mahkemeye çıkarma girişiminde bulunan meclisi feshedebilme yetkisine sahip olacağını belirtti.

Başkanlık sistemine 'hayır' denmemesi durumunda seçilen milletvekillerinin hiçbir hükmünün kalmayacağını ve bu milletvekillerinin sözünü kimsenin dinlemeyeceğini açıklayan Oyuncular Sendikası Başkanı, böyle bir ülkede başbakanın bulunmayacağını ve bakanların meclise karşı değil, sadece Başkana karşı sorumlu olacaklarını ifade etti.

Başkanlık sisteminin kabul edilmesi durumunda tek adamın, her şey olacağını ve başkan seçilecek kişinin hem hükümet, hem meclis, hem de mahkeme gibi karar verebileceğini dile getiren başarılı aktris, Başkan istediği takdirde devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine neden olabileceğini söyledi. Bu paylaşımıyla takipçilerini uyaran Cumbul, beğeni yağmuruna tutuldu.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Takipçileriyle Arası Bozulacak Diye Ödü Kopuyor
 
Meltem Cumbul Meltem Cumbul Hayır Meltem Cumbul Neden Hayır Meltem Cumbul Instagram Meltem Cumbul Twitter Meltem Cumbul Referandum Başkanlık Sistemi Referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500