Reza Zarrab Davasında Acun Ilıcalı’nın Ne İşi Var?

New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, Reza Zarrab’ın WhatsApp yazışmalarını mahkemeye delil olarak sundu. Bu yazışmalarda dikkat çeken isim Acun Ilıcalı oldu.

Reza Zarrab Davasında Acun Ilıcalı’nın Ne İşi Var?
Reza Zarrab Davasında Acun Ilıcalı’nın Ne İşi Var? Meltem Yuksel
Bu içerik 20533 kez okundu.

 

Başsavcı Preet Baharara, İran’a karşı uygulanan yaptırımları deleme, kara para aklama ve bankacılık sahtekârlığı suçlarından dolayı New York’ta tutuklu bulunan hayırsever iş adamı lakaplı Reza Zarrab’ın kefaletle serbest kalmaması için mahkemeye yeni belgeler sundu. Zarrab'ın, Acun Ilıcalı’ya Dubai seyahati dönüşü özel jetini gönderdiği ortaya çıktı. Baharara’nın delil olarak sunduğu yazışmalarda, Acun Ilıcalı’yla Dubai seyahati, Miami’de kendilerine eşlik edecek olan İngiliz dadı ve Miami planlarının detaylı açıklamaları bulunuyor.

WhatsApp mesajlarına göre Dubai’de olan Acun’a Zarrab eşlik ediyor. Ilıcalı'nın jeti arıza yapınca, iş adamına kendisi ve ekibi için jetinde yer olup olmadığını soruyor. Buna karşılık Zarrab, Acun ve 9 kişilik ekibine kendi özel jetini gönderiyor.

İşte O Yazışmalardan Bazı Notlar;

  • Dubai’ye dalışa ve Formula 1 yarışı izlemeye gidiyorlar.
  • Zarrab’ın Formula One izlemek için 209.000 BAE Dirhem’i harcıyor.
  • 380.000 BAE Dirhem ise Formula One araçlarını pistte kullanmak için ödediği ücret.
  • Dubai’den dönüşte Acun’un jeti bozulunca, Acun ve 9 kişilik arkadaş grubu için kendi jetini gönderiyor.

Mahkemeye ek dosya olarak sunulan WhatsApp konuşmalarında 'Âdem Turkey' ismiyle kayıtlı bir kişi, araba kiralamak için kaç kişinin orada bulunacağına dair sorusuna Zarrab, "Sadece Acun ve ben varız" şeklinde cevap veriyor. 'Adem Turkey' isimli kullanıcının tutuklu işadamına çok yakın olduğu ve sadece özel işleri ile ilgilendiği dikkatleri çekiyor. Bu şahıs Zarrab’a, "Alt katta ofisteyim, çalışıyorum, geldiğinde ve uygun olduğunda mesaj at" şeklinde yazışmalarında mahkemeye sunulan belgelerin içinde olduğu biliniyor. Daha sonra aralarında geçen mesajlaşmada Zarrab’ın yapacağı lüks tatile Acun’un da eşlik edeceği anlaşılıyor. 'Âdem Turkey' ve Zarrab’ın konuşmalarından ayrıca Zarrab’ın 750 bin Euroluk bir tekne aldığı da anlaşılıyor.

 

reza zarrab acun ılıcalı ABD zarrab ve acun WhatsApp son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500