Ricky Martin’den Dünya Basınına Tepki

Dünyaca ünlü şarkıcı Ricky Martin'in Yeni Zelanda'daki iki camide gerçekleştirilen terör saldırısı ile ilgili yaptığı paylaşım büyük takdir topladı. Martin, "Tüm uluslararası medya onu saldırgan ya da radikal olarak nitelendirirken terörist diyemiyor. Neden? Çünkü o Müslüman değil" dedi.

Ricky Martin’den Dünya Basınına Tepki
Ricky Martin’den Dünya Basınına Tepki Meltem Yuksel
Bu içerik 809 kez okundu.

Dünyaca ünlü şarkıcı Ricky Martin'in Yeni Zelanda'daki iki camide gerçekleştirilen terör saldırısı ile ilgili yaptığı paylaşım büyük takdir topladı.

Dünya medyasının saldırgan hakkında taraflı ifadeler kullanıldığını söyleyen ve camide cuma namazını kılmaya giden 40 Müslümanı öldüren saldırgan hakkında yapılan haberlerde ondan tetikçi ya da aşırılık yanlısı biri olarak bahsedildiğini söyleyen şarkıcı bunun çok yanlış olduğunu söyledi.

Uluslararası medyanın böylesine yanlı haber yapmasının sebebini Yeni Zelanda’daki saldırıyı gerçekleştiren kişinin Müslüman olmaması olarak gösteren Martin’in sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımı şu şekilde;

“40’tan fazla Müslümanı öldüren ve 20 kişiyi ağır yaralayan adam. Bütün uluslararası medya ondan bahsederken tetikçi ve aşırılık yanlısı olarak bahsediyor ama ona terörist demiyor! Neden, çünkü o bir Müslüman değil!”

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gala Kazası

 

 

 

Ricky Martin Yeni Zelanda Müslüman Basın Instagram Terör Terörist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500