Rıza Sarraf ABD Tutuklandı!

Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’in eşi Rıza Sarraf Amerika Birleşik Devletlerinde tutuklandı.

Rıza Sarraf ABD Tutuklandı!
Rıza Sarraf ABD Tutuklandı! Meltem Yuksel
Bu içerik 2028 kez okundu.

 

İran asıllı ünlü işadamı Rıza Sarraf ABD'nin Miami şehrinde tutuklandığı öğrenildi.

Rıza Sarraf'ın, İran’a yönelik yaptırımlardan kaçınmak için İran hükümeti ve diğer kuruluşların kurmuş olduğu mekanizmanın bir parçası olmak sebebiyle, ABD' yi dolandırma, banka sahtekarlığı ve kara para aklama suçlarından dolayı, FBI tarafından, 19 Mart Cumartesi günü Florida'nın Miami kentinde gözaltına alındığı öğrenildi. Ünlü işadamı bugün mahkemeye çıkartılarak tutuklandı. Miami FBI ofisinin yapmış olduğu açıklama, "alınan bu karar bu tarz işlemleri yapan kişiler için gözdağı olacaktır" şeklindeydi.

Edilinilen bilgilere göre, daha öncede Rıza Sarraf ile aynı sebepten suçlanan  29 yaşındaki İran asıllı Kamelya Cemşidi ve 65 yaşında olduğu öğrenilen Hüseyin Necafzade de aynı suçtan dolayı tutuklandığı öğrenildi. Bu üç isimin aynı davadan yargılanacak.

75 YIL HAPİS İSTENİYOR

Bölge yargıcı, Richard Berman'ın baktığı davada savcılık üç kişi içinde ABD'yi dolandırmak suçundan 5 yıl, ABD'nin İran yaptırımlarını ihlal etmek suçundan 20 yıl, bankacılık sahtekarlığından 30 yıl ve kara para aklamaktan ise 20 yıl olmak şartıyla toplamda 75'er yıl hapis cezası istedi.

PREET BHARARA: DÜNYANIN HERYERİNDE KARA PARA AKLADILAR

New York kentinin büyük davalarını takip eden ünlü savcısı Preet Bharara, Rıza Sarraf'ın işlediği iddia edilen suçların sıralandığı 21 sayfalık iddianamenin açıklanmasının hemen ardından davayla ilgili yaptığı açıklamada "Bu sanıklar, yıllar boyunca İran ve İranlı şirketlere yönelik yaptırımları ihlal ettiler ve dünyanın hemen hemen her yerinde kara para akladılar" dedi.

 

 

 

Rıza Sarraf Rıza Sarraf tutuklandı Ebru Gündeş Son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500