RTÜK Seda ve Hülya’yı Affetmedi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Show TV ve Star TV ekranlarında yayınlanan ‘Seda ve Uğur'la Artık Susma ile Bir Hülya Avşar Sohbeti’ programlarına ceza kesti.

RTÜK Seda ve Hülya’yı Affetmedi
RTÜK Seda ve Hülya’yı Affetmedi Meltem Yuksel
Bu içerik 1181 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

RTÜK Show TV ekranlarında yayınlanan "Seda ve Uğur'la Artık Susma" isimli programa katılan kişilerin önce isim vermeden, "ünlü bir isim" diye suçlamada bulunulduğunu, daha sonra Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Hale Soygazi'nin adı verilerek, Anayasa'da temel insan hakkı sayılan "özel hayatın gizliliği ilkesi"nin ihlal edildiğini tespitinde bulundu.

Kurul tarafından ilgili kanunun "İnsan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine aykırı olamaz. Kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremez" hükmü gereğince kanala en üst sınırdan ceza verildiğini açıkladı.

Üst Kurul tarafından, milli ile manevi değerlerin, genel ahlakın ve ailenin korunması dikkate alınarak, Star TV'de yayınlanan "Bir Hülya Avşar Sohbeti" isimli sohbet programında, sunucu Hülya Avşar'ın "Erkeklerin eşlerini çaktırmadan aldatmak zorunda oldukları" yönündeki ifadelerini birçok kez tekrarladığını vurguladı.

Programda, "ahlak dışı bir durumun zorunluluk olarak ifade edilmesi" dikkate alınarak, "Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz" hükmü kapsamında televizyon kanalına tavandan müeyyide uygulamasına karar verdi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hazal Kaya’dan İlan-ı Aşk

 

 

Show TV Star TV Seda ve Uğur'la Artık Susma Bir Hülya Avşar Sohbeti Hale Soygazi RTÜK Ceza Radyo ve Televizyon Üst Kurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500