Rüzgar Çetin Amerika Planı Yapmaya Başladı

Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin hakkındaki adli kontrolün kalkmasının ardından ABD'ye gitme hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Rüzgar Çetin Amerika Planı Yapmaya Başladı
Rüzgar Çetin Amerika Planı Yapmaya Başladı Ecem Şenol
Bu içerik 1815 kez okundu.

İstanbul Beşiktaş'ta bir polis memurunun şehit olması, birinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasına ilişkin tutuklu yargılanan Rüzgar Çetin, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasının ardından, tutuklu kaldığı süre aldığı ceza ve mağdurların şikayetinden vazgeçmesini gerekçe gösteren mahkeme kararıyla tahliye edilmişti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi’nde yapılan ilk duruşmada Rüzgar Çetin 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasının ardından Ceza Dairesi, ceza artırımının yanı sıra sanık hakkında konulan adli kontrol kararının kaldırılmasına ve ehliyetine de 2 yıl el konulmasına hükmetti.

Bu gelişmenin ardından Rüzgar Çetin, Amerika Başkonsolosluğu’na yurtdışına çıkma talebinde bulundu. Başkonsolosluk da, Çetin’in yargılandığı mahkemelerden bilgi talep etti. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi ve İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi de Çetin hakkında bir yurtdışı yasağı olmadığı bilgisini verdi.


MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Atatürk Sevgisini Bir Kez Daha Gösterdi

 

Sinan Çetin Rüzgar Çetin ABD Konsolosluk Seyahat Kaçış Mahkeme Karar Tahliye Hapis Cezası Yurtdışı Sinan Çetin'in Oğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500