Rüzgar Çetin'e İcra Şoku

Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin bu sefer de yaptığı kazadan kaynaklı sigorta şirketi tarafından açılan icra davası şokuyla sarsıldı.

Rüzgar Çetin'e İcra Şoku
Rüzgar Çetin'e İcra Şoku Ecem Şenol
Bu içerik 1284 kez okundu.

Ünlü yönetmen Sinan Çetn'in oğlu Rüzgar Çetin polis arabasındaki memurlardan birinin ölümü, diğerinin de engelli kalması ile sonuçlanan kaza sonrasında şimdi de sigorta şirketi ile karşı karşıya kaldı. Şirket polis aileleine ödediği 517 bin liralık tazminatı ödemesi için Çetin'e karşı icra takibi başlattı.

Rüzgar Çetin kimseye borcu olmadığını döyleyerek icra takibi durdurmasına rağmen paranın bir kısmını ödedi. Daha sonrasında şirket, Çetin'in kalan 282 bin lirayı da ödemesi için dün dava açtı.29 Ocak 2016'da meydana gelen kaza sonrasında Rüzgar Çeetinyargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezası aldı. İlgili ceza davasının yanı sıra vir de icra takiplerinin olduğu anlaşılmasının ardından, Çetin'in kullandığı lüks otomobilin sigortasını yapan şirketin, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası gereği kazazedelerin ailelerine 196 bin lira ve 310 bin lira olmak üzere iki ödeme yaptığı öğrenildi.

Şirketin bu ödemelerin ardından Rüzgar Çetin'e 506 bin 812 liralık ve ardından, sigorta şirketinin yine 31 626 bin liralık bir icra takibi olmak üzere iki dava başlattığı öğrenildi. Rüzgar etin'in bu davalara itiraz etmasinin ardından icra takibi durdurldu. Çetin her ne kadar bu borca itiraz etse de icra dosyasına 252 bin liralık bir ödeme yaptı.

Sigorta şirketinin tekrardan devrete girmesi üzerine dava tekrardan açıldı ve Rüzgar Çetin'e borca haksız yere itiraz edildiğini ileri sürerek 282 bin liranın yüzde 20'si kadar icra inkar tazminatı ödemesini talep etti. Açılan davada Çetin'in gayrimenkul ve menkul üzerinde de tadbir konulması talep edilerek, dava dilekçesinin Çetin'e tebliği sonrası savunma yapması bekleniyor.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Serenay'ın Kıskançlık Krizi

Rüzgar Çetin Sinan Çetin Sigorta Şirketi Dava İcra Dosya Mahkeme Hapis Ceza Ödeme Kaza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500