Rüzgar Suçunu Anlamamakta Direniyor

Hakkında verilen karara itiraz ederek istinaf mahkemesine başvuran Rüzgar Çetin hakkında verilen ceza, gerekçeleriyle anlatıldı.

Rüzgar Suçunu Anlamamakta Direniyor
Rüzgar Suçunu Anlamamakta Direniyor Nilay Işık
Bu içerik 1016 kez okundu.

Bir polis memurunun ölümüne neden olan trafik kazasının müsebbibi olan Rüzgar Çetin'in, hakkında verilen karara itiraz ederek istinaf mahkemesine başvurması üzerine ceza, gerekçeleriyle anlatıldı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nin 19. Ceza Dairesi tarafından verilen kararın ortaya konulan gerekçelerinde Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in 107 promil alkollü olduğu ve aracını güvenli bir şekilde idare edebilecek durumda olmadığı açıklandı. Yola gereken dikkati vermeyen, seyir halindeyken öndeki aracı sollamaya çalışan ve direksiyon hakimiyetini kaybeden Çetin'in, karşı yönden gelen polis aracına çarptığı kaydedildi.

Polislerden İsmet Fatih Alagöz'ün ölümüne, Emre Tetik'in ise ağır şekilde yaralanmasına neden olan bu kazanın 'bilinçli taksirle' gerçekleştiği belirtilirken; karşı tarafın kazada herhangi bir kusurunun bulunmadığı ve ölü ile yaralının polis memuru olması nedeniyle sanık Çetin'in cezasının takdiren verilmesi gereken 6 yıla ek olarak verilen 3 yıl sonucunda 9 yıla çıkarıldığı belirlendiği ifade edildi.

Sanığın kazanın ardından olay yerini terk etmemesi, olayın akabinde ve duruşma esnasında sergilediği iyi hal, pişman olduğunu dile getirmesi, mağdur tarafların şikayetlerinden vazgeçmeleri gibi hafifletici nedenlerle Çetin'in hapis cezasının 7 yıl 6 aya düşürüldüğünü açıklayan gerekçeli karar, hakkında konulan adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına ve ehliyetine de 2 yıl süreyle el konulmasına karar verildiğini belirtti.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Kıvanç İkinci Kez Nikah Masasında
 
Rüzgar Çetin Rüzgar Çetin Babası Rüzgar Çetin Davası Rüzgar Çetin Ceza Sinan Çetin Sinan Çetin Oğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500