Sabah Yapılan Seks’in Faydalarını Biliyor musunuz?

Her ne kadar kadınların sabah seks yapmak hoşlarına gitmese bile yazdıklarımızı okuduktan sonra fikirlerinin değişeceği bir gerçek.

Sabah Yapılan Seks’in Faydalarını Biliyor musunuz?
Sabah Yapılan Seks’in Faydalarını Biliyor musunuz? Meltem Yuksel
Bu içerik 3906 kez okundu.

 

Sabah yapılan seksin hem sağlığınız için hem de ilişkiniz için birçok yararı olduğunu biliyor muydunuz? Kadınların hiçbir zaman favorileri arasında olmayan sabah seksi kötü görünüyorum ya da bitirmem gereken işlerim var diyerek ertelemeleri çok normal. Fakat güne seks ile başlamanın tahmin edeceğinizden çok daha fazla yararları var.

Bahaneleri bir yana bırakın ve gelin hep birlikte güne seks ile başlamanın faydalarına bir göz atalım.

GÜNÜNÜZ GÜZEL GEÇER

Sabah yapılan seks sizi hem iş stresinden uzaklaştırıyor hem de güzel görünmenizi sağlıyor. Güne başlarken kendinize gelmeniz için kahve içmeniz şart değil. Kilo vermenizin yanı sıra gün içerisinde kendinizi daha mutlu ve enerjik hissetmenizi sağlayacak. Bunun yanı sıra sabah seksi sırasında salgılanan oksitosin hormonu, sevgiliniz ile aranızda olan aşkın çoğalmasına sebep oluyor.

DAHA KOLAY ORGAZM OLURSUNUZ

Yapılan araştırmalara göre kadınların sabah seksini tercih etmeme sebepleri arasında kendilerini yeterince güzel hissetmemeleri ve yeterli enerjiye sahip olmamaları. Fakat unutulmaması gereken bütün bunların partneriniz içinde geçerli olması. Bu yüzden sabah seksinde kendinizi çok rahat hissedebilirsiniz. Üstte olduğunuz pozisyonları sevmiyorsanız, uykulu olduğunuz için normal gelebilir. Uykudan gözünü yeni açmış sevgiliniz için güzelliğiniz fark edilmeyecektir. Kısacası sabah seksi kendinizi tamamen bırakmak için harika bir zaman olacaktır. Kendinizi ne kadar rahat bırakırsanız o kadar kolay orgazma ulaşır ve orgazmın muhteşem faydalarını gün boyunca vücudunuzda hissedebilirsiniz.

STRESİNİZ AZALIR

Gündelik hayatınızda ne kadar çok stres yaşarsanız cinsel hayatınızda bir o kadar bundan etkilenecektir. İşten çıkıp evinize geldiğinizde seks için yeterli isteği ve enerjiyi bulamamanız çok normal. Gün içerisindeki yorgunluğunuzun seks hayatınızı etkilemek istemiyorsanız sabah seksini deneyebilirsiniz. Güzel ve rahat bir uykudan sonra, zihniniz boşalmış ve dinlenmiş halde yapacağınız seks partneriniz içinde ilaç gibi gelecektir. Üstelik yorgun olduğunuz için yapamadığınız seksi yapmış ve bunun stresinden de kurtulmuş olduğunuz için gününüz harika geçecektir.

SAĞLIKLI OLURSUNUZ

Uzmanların araştırmasına göre, sabah seksi sağlığınız için de oldukça faydalı. Vücudunuza bağışıklık kazandıran IgA antikorunun seviyesi artmış olur. Migren, eklem ağrıları, bel ve bacak ağrısı gibi kronik ağrılara da iyi geliyor. Salgılanan oksitosin hormonu sayesinde kalp hastalıkları ve kan basıncı riski de azalmış oluyor.

DAHA GÜZEL GÖZÜKMENİZİ SAĞLAR

Sabah seksinde orgazma ulaştığınızda östrojen seviyeniz yükselir. Orgazm sonrasında Endorfin ve DHEA( Gençlik Hormonu) salgılanır ve bu da teninizin daha genç ve parlak gözükmesini sağlar. Üstelik vücudunuzun salgıladığı bu hormonlar sağlıklı parlayan saçlarında sırrı. Sabahları makyaj yapmaya ayırdığınız zamanı sekse ayırarak çok daha güzel bir tene ve saçlara sahip olabileceğinizi unutmayın.

PERFORMANS ARTTIRICI

Kadınların yanı sıra erkeklerin sabah seksini daha çok sevdikleri bilinen bir gerçek. Bunun sebebi ise geceleri uyurken biriktirdikleri testosteron ve uyandıktan sonra 3 saat boyunca bu hormonlarının uzmanlar tarafından zirvede oldukları söyleniyor. Bu yüzden sevgiliniz sabahları sizden daha istekli olduğu için iyi bir performans sergilemesi kaçınılmaz.

SABAH EGZERSİNİZ OLSUN

Sabah erken saatte uyanıp spora gitmek oldukça zor geliyor. Bunu daha eğlenceli bir hale getirmenin yolu ise seks. Yapılan araştırmalara göre, bir saatlik cinsel ilişkinin yaklaşık 30 dakikalık koşu kadar kalori yakmanızı sağladığı kanıtlanmış durumda. Kadınlar 180 kalori, erkekler ise 240 kalori yakıyor.

 

 

sabah seksi sabah neden seks yapılmalı sabah seksinin faydaları son dakik magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500