Şahan Gökbakar’dan Cerrattepe’ye Destek!

Artvin’de Kafkasör Yaylası’nda madencilik faaliyetine karşı yapılan protestolara destek veren Şahan Gökbakar, düşüncelerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Şahan Gökbakar’dan Cerrattepe’ye Destek!
Şahan Gökbakar’dan Cerrattepe’ye Destek! Dilay Aydın
Bu içerik 12988 kez okundu.

 

Artvin Cerrattepe’de yapılması planlanan maden çıkarma işlemine karşı yapılan protestolar Türkiye’nin her yerinde devam ediyor. Kafkasör Yaylası’nda adeta nöbet tutan Artvin halkının başlattığı direniş, ünlü isimleri de etkisi altına almış durumda.

Günlerdir devam eden ve herkesin büyük bir dikkatle takip ettiği eyleme Şahan Gökbakar da destek verdi. İlk paylaşımında ‘Artvin halkının haklı mücadelesini sonuna kadar destekliyorum.’ sözleriyle Artvin halkının yanında olduğunu ve yapılmak istenen madencilik faaliyetinin durdurulmasını, yapılsa bile doğaya zarar vermeden yapılmasını söyleyen Gökbakar, takipçilerinin bir kısmından tepki aldı. Bu tepkiler üzerine ikinci paylaşımını yapan başarılı oyuncu, ‘Ormanı, ağacı ve bölgede yaşayan insnaları önemsemek vatan hainliği değildir.’ diyerek yaptığı paylaşımı savundu. Fikirleri savunmanın şiddete döndüğü zaman bunun da karşısında duracağını yazdıklarına ekleyen Gökbakar, konunun siyaset boyutunun onu ilgilendirmediğini, maden çıkarılması zorunlu ise bu işlemin doğaya zarar verilmeden yapılmasını savunduğunu da ifade etti.

‘Artvin’in üstü altından daha değerlidir!’ yazılı bir pankart fotoğrafı paylaşan Şahan Gökbakar, aldığı olumsuz yorumlara karşı da ‘Lafınızı bilin ve öyle konuşun.’ şeklinde verdiği yanıtla takipçilerini sert bir dille uyardı.

Cerrattepe’ye çıkmak isteyen 2 bin kişiye polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etmişti. Bölgeye gelen ölçüm ekiplerinin geçişine izin vermeyen halk ayaklanmış, tüm Artvin esnafı da tepki göstermek için kepenk kapatmıştı. Mecliste de bazı milletvekillerinin destek verdiği direniş hareketi, Artvin halkının bölgede çadır kurmasıyla devam ediyor.

 

 

Şahan Gökbakar Artvin Cerrattepe Şahan Gökbakardan Artvin'e destek Kafkasör Yaylası Artvin Kafkasör Yaylası direnişi Şahan Gökbakar yeni filmi Son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500