Şahan ve Berrak’a AYM’den Şok Karar

Oyuncu Berrak Tüzünataç ve Şahan Gökbakar 2010 senesinde terasta öpüşürken görüntülenmişti. Bunun üzerine Anayasa Mahkemesi’ne bireysel olarak başvuran Tüzünataç çıkan kararlar bir şok daha yaşadı.

Şahan ve Berrak’a AYM’den Şok Karar
Şahan ve Berrak’a AYM’den Şok Karar Meltem Yuksel
Bu içerik 856 kez okundu.

Oyuncu Berrak Tüzünataç'ın, Şahan Gökbakar ile evinin terasında öpüşme anlarının televizyon kanalında yayınlaması hakkında Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı bireysel başvurunun kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, "Kişinin mahrem alanında kalması gereken aktivitelerini terasa taşıması durumunda bunların başkaları tarafından görülebileceğinden şikayet etme hakkı olamaz" denildi.

14 Temmuz 2010 senesinde Tüzünataç'ın İstanbul Kabataş'taki evinin terasında Şahan Gökbakar ile öpüşme anlarının görüntüleri ekranlarda yayınlanınca ünlü oyuncu kanala 50 bin TL'lik dava açmış fakat karar reddedilmişti.

Kararın reddedilme sebebi ise hem Berrak'ın hem de Şahan'ın tanınmış kişiler olduğu ve merak ettiği kişiler olduğuydu. Bunun üzerine Tüzünataç, 22 Aralık 2014 tarihinde Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulundu.

Tüzünataç ile Gökbakar'ın 6'ıncı kattaki bir evin terasındaki yakınlaşma anlarının dışarıdan görülebilmesi nedeniyle mahremiyetin sınırlı kalabileceği ve bunların belli ölçüde alenileşebileceğinin izahtan uzak olduğu belirtildi. Kişinin başkaları tarafından görülebileceğini bilerek mahrem alanında kalması gereken aktivitelerini terasa taşıması durumunda bunların başkaları tarafından görülebileceğinden şikayet etme hakkının olamayacağı bildirildi.

Tüzünataç'ın, evinin terasının sokaktan görülemeyeceğini ve bu görüntülerin yüksek bir yerden yakınlaştırma yöntemiyle çekildiği yönündeki iddiaları hakkında da Mahkemenin söz konusu görüntülerin sokaktan çekildiği sonucuna vardığı hatırlatıldı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ

Tipi ve Yaşar Karşı Karşıya

Şahan Gökbakar Berrak Tüzünataç AYM Anayasa Mahkemesi Dava Mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500