Şair Ceketli Çocuktan Son Mektup

Vefatı ile tüm Türkiye’yi derinden etkileyen Karadenizli şarkıcı Kazım Koyuncu’nun nişanlısına yazdığı son mektup ortaya çıktı.

Şair Ceketli Çocuktan Son Mektup
Şair Ceketli Çocuktan Son Mektup Dilay Aydın
Bu içerik 14892 kez okundu.

 

Karadeniz’de başlayan müzik macerasına tüm Türkiye’yi etkisi altına alarak devam eden Şair Ceketli Çocuk Kazım Koyuncu’nun, nişanlısı Gönül Bozoğlu’na yazdığı son mektup herkesi duygulandırdı.

2004 yılında testis kanseri teşhisi koyulan ve bir yıl sonra yaşam savaşını kaybeden Kazım Koyuncu’nun, hastalığı süresince onu hiç yalnız bırakmayan nişanlısı Gönül Bozoğlu’ya yazdığı mektuba ‘’Canım aşkım, meleğim…’’ kelimeleri ile başlayan unutulmaz sanatçı, ‘’Sanki yanındaymışım gibi hayatını devam ettir bebeğim’’ sözlerini söylediği mektubun devamında yürekleri dağladı. ‘’Sana ulaşma arzusu beni dirençli yapıyor sevgilim. İyi olmam için bir koşul var; kendine iyi bakman, yemek yemen ve sakin olman…’’ cümlelerini yazdığı mektubunda nişanlısına olan sevgisini de dile getiren Karadenizli şarkıcı, ölüm yıldönümünden kısa bir süre önce Kafa dergisinin yeni sayısına damgasını vurdu.

Karadeniz müziğini rock müzik ile karıştırarak yeni bir akım oluşturan Kazım Koyuncu, 1992 yılında müzik hayatına başlamıştı. Çıkardığı şarkılarla birçok dizinin müziklerine de imzasını atan Koyuncu, 2004 yılında koyulan testis kanseri başlangıcı tanısının ardından tedavi altına alınmış, 33 yaşında hayata veda etmişti.

Nejat İşler ve Şevval Sam’ın başrollerinde olduğu dizi Gülbeyaz’da çalan Dido şarkısı ile bir anda şöhret olan Koyuncu, dizinin bazı yerlerinde müzisyen kimliği ile kamera karşısına geçerek sevenleri ile buluşmuştu.

kazım koyuncu şair ceketli çocuk kazım koyuncu işte gidiyorum kazım koyuncu ayrılık şarkısı kazım koyuncu son hali niyazi koyuncu nejat işler şevval sam kazım koyuncu mektup son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Murat     0000-00-00 Ya su mektubun tamami yok mu arkadasim!!!