Savaş Ay’ın Mirası Kardeşleri Düşman Etti

Ölümün üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen gazeteci Savaş Ay’ın Bodrum Torba mahallesindeki yazlığı baba bir anne ayrı iki mirasçı kardeşi, karşı karşıya getirdi.

Savaş Ay’ın Mirası Kardeşleri Düşman Etti
Savaş Ay’ın Mirası Kardeşleri Düşman Etti Meltem Yuksel
Bu içerik 1666 kez okundu.

Gırtlak kanseri tedavisi gördüğü hastanede, 9 Kasım 2013 tarihinde, 59 yaşında hayata veda eden gazeteci yazar Savaş Ay'ın Torba'da sahibi olduğu yazlık, mirasçı iki kardeşi birbirine düşürdü. Yazlıkla ilgili açılan dava için Ay'ın kızı Sanem Dolun Ay, 31 Ekim Salı günü annesi Türkan Ay’la birlikte Muğla’ya geldi.

Yazlığı görmek için gelen 19 yaşındaki Sanem Dolun Ay, diğer mirasçı Can Ay'ın 'konut dokunulmazlığını ihlal'den suç duyurusunda bulunması yüzünden annesi Türkan Demir ile birlikte gözaltına alındı. Sanem Dolun Ay ile annesi Demir, sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan avukat Uslaş, anneyle kızının gece boyunca nezarethanede kaldığını belirterek; "İstanbul'da, Sulh Hukuk Mahkemesi'nde dava bulunuyor. O davada, bu evin mühürlenmesine ve de anahtarlarının teslimine dair verilmiş ara kararlar var. Burası boş ev niteliğinde olan, tereke malı olan bir evdir. Dün akşam müvekkillerim, bu evi bana göstermek istediler. Ben de arabayla bizzat kendilerini evin önüne kadar götürdüm. O sırada, meğerse yine kanuna aykırı şekilde Can Ay ailesiyle birlikte girmiş, kullanıyormuş. Dediğim gibi böyle bir yetkisi yok. Onun varsa müvekkilimin de var. Dolayısıyla kimse, kimseye üstün olmadığı için mirasçılık anlamında böyle bir yetkisi yok. Mahkemenin orayı, ona vermişliği de yok. İçeriden kendisinin eşi çıktı, kendisi ile gayet medeni bir konuşmamız oldu" ifadelerini kullandı.

Savaş Ay’ın kızı Sanem ise babasının vefatından önce üvey abisi ile çok iyi anlaştıklarını fakat babasının hayatını kaybetmesinden sonra kendisine karşı tavrının değiştiğini, mühürlü olması gereken evde abisinin yaşadığını mirasa tamamen üvey abisinin sahip olmak istediğini ve kendisinin de hakkından feragat etmesi için elinden geleni yaptığını vurguladı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hakan Altun Cenazede Fenalaştı

 

Savaş Ay Miraz Bodrum Kardeş Üvey Kardeş Dava Mahkeme Can Ay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
türkan demir     2017-11-14 Açıkça düşmanlık eden ağabey, kızkardeş nasıl bir düşmanlık yapmış? Onu da yazsanız da öğrensek. Ulaş Can Ay kanunlara uymayan, hukuksuz davranmayı huy edinen taraf. Gözaltına abisi tarafından aldırılan Sanem Ay ama sanki aynı kişilik özelliklerine sahipmiş gibi yazılmış. Bir taraf yalnızca yasalara saygı duyarak hakkını arıyor diğer taraf 40 yaşındaki adam ne yasa ne hukuk takmam ben diyor.
Türkan Demir     2017-11-14 Birbirine düşman etti değil. Babalarının mirasını paylaşmak istemeyen , 40 yaşında bir erkek evlat ve düşmanca davrandığı kötü kalpli, paragöz bir ağabey var. Kızkardeş düşmanlık denilecek ne yapmış. Adam mahkemece mühürlü eve girip yerleşiyor, bu evi hakim bana verdi diye yalan söylüyor, ama kızkardeşini de utanmadan konut dokunulmazlığı gerekçesiyle nezarethanede sabahlatıyor. Parmak izi , fotoğraf çekme. Aslında kızkardeşi onu savcılığa şikayet etmeliydi, kanunsuz davranan Ulaş Can Ay!
Türkan Demir     2017-11-14 Birbirine düşman etmedi, Savaş Ay'ın oğlu, tüm mirasın kendisine ait olduğu hezeyanıyla yaşıyor ve kardeşine düşmanlık ediyor Bu ev ona ait bir konut değildir. Mahkeme kararıyla mühürlü olan eve kanunsuz olarak giren Can Ay yasayı, mahkemeyi dinlememe hakkını nereden buluyor?Suç işleyen Can Ay ama evin bahçesine girip avukata evi göstermek istedi diye savcılıktan özel emirle gözaltına alınan kızkardeşi. Akıl alır gibi değil. Düşmanlık iki taraflı olmaz mı?Kızkardeş abisine ne yaptı peki? Cevap?