Seda Sayan Affetmedi

Seda Sayan, ismini ve fotoğraflarını izinsiz kullanarak zayıflama ilaçları satan bir firmadan "İmajım zedelendi" diyerek şikayetçi oldu.

Seda Sayan Affetmedi
Seda Sayan Affetmedi Meltem Yuksel
Bu içerik 860 kez okundu.

Seda Sayan, internet üzerinden zayıflama ilaçları satan bir kozmetik firmasının fotoğraf ve ismini izinsiz kullandığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Zayıflama ilacını kullanan bazı kişilerin sosyal medya üzerinden kendisine ulaştığını ifade eden şarkıcı, haksız yere mağduriyet yaşadığını beyan etti.

Şarkıcının savcılığa verdiği dilekçede geçtiğimiz yıllarda anlaştığı bir firma ile piyasaya sürülen video ve fotoğraflar, zayıflama ilaçları satan başka bir kozmetik firması tarafından izinsiz kullanılmaya başladı. Söz konusu kişiler, Sayan'ın tanınırlığını ve güvenirliliğini kullanarak zayıflama amaçlı kullanıldığı iddia edilen bir ürünü satarak haksız kazanç elde etti. Sayan'ın fotoğraflarını internet sitesinde gören ve ürünü bu nedenle alan birçok kişi, sanatçıya mesaj göndererek ürünün işe yaramadığına dair şikayette bulundu.

Gelen mesajlar üzerine adının ürün satışında kullanıldığını söyleyen sanatçı, şikayet dilekçesinde toplum nezdinde güvenilirliğini zedeleyici bir durumla karşılaştığını ifade etti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, firma yetkilileri hakkında, 'eser sahibinin izni olmadan eserin umuma arz edilmesi ve yayımlaması' ile tanınmış birinin adını kullanarak eser dağıtma, çoğaltma ve yayımlama' suçları kapsamında soruşturma başlattı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

O Yemeği Bir Kadın Yeseydi…

 

Seda Sayan Dava Zayıflama Zayıflama İlacı Hap İlaç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500