Seren Serengil ve Erhan Çelik’in Zorlama Hapsi İstendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul 10. ve 11. Aile Mahkemeleri'ne iki ayrı yazı gönderdi. O yazıda Gülben Ergen'in şikayeti üzerine mahkemelerin aldığı önleyici tedbir kararlarına uymayan Erhan Çelik ve Seren Serengil hakkında ‘zorlama hapis kararı’ verilmesini talep etti.

Seren Serengil ve Erhan Çelik’in Zorlama Hapsi İstendi
Seren Serengil ve Erhan Çelik’in Zorlama Hapsi İstendi Meltem Yuksel
Bu içerik 1637 kez okundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu Savcısı Selam Berna Altay tarafından 27 Ekim 2017 tarihinde İstanbul 11. Aile Mahkemesi'ne bir yazı gönderildiği öğrenildi. O yazıda  Erhan Çelik hakkında davacı Gülben Ergen'e yönelik önleyici koruma tedbiri kararı verildiği hatırlatıldı.

Çelik'in mahkemenin bu kararına uymadığının belirtildiği savcılık yazısında, mahkemeden Çelik hakkında Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'un 13 / 1-2 maddeleri gereğince zorlama hapsine karar verilmesi talep edildi.

Savcı Altay, İstanbul 10. Aile Mahkemesi'ne de bir yazı göndererek mahkemenin Serengil'in, davacı Gülben Ergen'e yönelik aldığı önleyici koruma tedbirine uymadığını iddia etti. Savcı mahkemeden, Serengil hakkında Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddettin Önlenmesine Dair Kanun'un 13/1 maddesi gereğince zorlama hapsine karar verilmesini istedi.

İstanbul 11. Aile Mahkemesi, Gülben Ergen'in başvurusu üzerine 4 Ekim 2017 tarihinde eski eşi Erhan Çelik'in davacının işyerlerine ve evine yaklaşmaması ve iletişim araçları ile rahatsız edilmemesi için uyarılmasına karar verip  buna uymaması halinde 3 günden 10 güne, tekrarı halinde ise 15 günden 30 güne kadar hakkında zorlama hapis cezası uygulanacağını ihtar etmişti.

İstanbul 10. Aile Mahkemesi, Gülben Ergen'in başvurusu üzerine 16 Ekim 2017 tarihinde Seren Serengil'in 6 ay süre ile önleyici koruma tedbiri bünyesinde 30 metreden fazla yaklaşmama, hakaret etmeme, şiddet uygulamama kararı almıştı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Didem Soydan ve Fantezi Elbisesi

Erhan Çelik Gülben Ergen Hapis Seren Serengil Mahkeme İstanbul Savcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500