Seren Serengil’e Hapis Şoku

Gülben Ergen yaklaşık 3 ay önce ‘Duymayan Kalmasın’da yaptığı yayınlar sebebiyle Seren Serengil’e tedbir kararı aldırmıştı. Buna rağmen sosyal medyada paylaşımlara devam eden Serengil’e verilen 3 gün süreyle zorlama hapsinin infazı için Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı gönderildi.

Seren Serengil’e Hapis Şoku
Seren Serengil’e Hapis Şoku Meltem Yuksel
Bu içerik 696 kez okundu.

Gülben Ergen, ‘Duymayan Kalmasın’ programında aleyhinde yayınlar yapan Seren Serengil hakkında tedbir istemiyle mahkemeye başvurmuştu.

İstanbul 10.Aile Mahkemesi’nin 16 Ekim 2017 tarihli kararıyla Serengil’e, programında ve diğer internet hesaplarında aleyhinde yayın ve paylaşımlar yapmaması için ihtiyati tedbir kararı verildi. Fakat sunucu mahkemenin bu kararına bir üst mahkeme olan İstanbul 11.Aile Mahkemesi’nde itiraz etti ama ret cevabı aldı.

İstanbul 10. Aile Mahkemesi, 17 Ekim 2017 tarihinde, Serengil’in tedbiren 6 ay süreyle Ergen'e, 30 metreden fazla yaklaşmama, hakaret etmeme, şiddet uygulamama tedbir kararı verdi. Şarkıcının tedbir kararını rağmen kendisine omuz attığı, tedbir kararını ihlal ettiği gerekçesiyle Serengil’e hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet savcılığının talebini değerlendiren İstanbul 11. Aile Mahkemesi, Seren Serengil hakkında, 3 gün tazyik hapis kararına hükmetti.  Ayrıca, Seren Serengil'in mahkemenin tedbir kararını bir kez daha ihlal etmesi durumunda, 15 günden da 30 günü zorlama hapsi verileceğine ilişkin uyarılmasına karar verildi. Mahkeme kesin olduğundan 3 günlük zorlama hapsi kararının infazı için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesine karar verdi. Mahkemenin bu kesin kararıyla Seren Serengil 3 gün hapis yatacak.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Cenaze Töreninde Bir Garip Davranışlar

 

 

Seren Serengil Gülben Ergen Dava Hapis Mahkeme İstanbul Duymayan Kalmasın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500