SGK’dan Emekli Bir VJ

Yaklaşık 14 yıl boyunca televizyon ve sinemada gördüğümüz VJ Bülent, İstanbul’dan taşınıp, sakin bir hayat sürdüğünü, zamanında işsizlik maaşı da alıp emeklilik için yaşının dolmasını beklediğini söyledi.

SGK’dan Emekli Bir VJ
SGK’dan Emekli Bir VJ Meltem Yuksel
Bu içerik 625 kez okundu.

Yaklaşık 14 yıl boyunca televizyon ve sinemada gördüğümüz VJ Bülent, İstanbul’dan taşınıp, sakin bir hayat sürdüğünü, zamanında işsizlik maaşı da alıp emeklilik için yaşının dolmasını beklediğini söyledi.

Edirne’de yöresel yemeklerin sunulduğu restorana gelen VJ Bülent, ekmeğini, yoğurdunu ve turşusunu kendisinin yaptığını 1996 yılında mesleğe başladığını VJ ve DJ arasındaki fark, DJ radyo diskini döndüren VJ de videoyu döndüren kişi olduğunu VJ’likten ayrıldıktan sonra mesleğinde bittiğini o dönem renkli bir hayatın içinde olduğunu söyledi.

Meslekten ayrıldıktan sonra doğal yaşamayı tercih ettiği ifade eden VJ Bülent, "Hiç bir şey yapmıyorum. Yapmak da istemiyorum. Hayat akışında devam ediyor. Huzurlu, sakin bundan sonra hayatımın geri kalanını ailem ve daha çok sevdiklerimle geçirmek için uzak kaldım İstanbul’dan. İstanbul’dan taşındım. Çok mutluyum. Keşke daha önce yapabilseydim. O zaman maddi ve manevi özgürlüğüm yoktu. Deli gibi çalışıyordum. İyi ki de çalışıyormuşum. Gençlikte çalışılıyor.

Şu anda genç ruha sahip hissetmiyorum kendimi. Yılların yorgunluğu var. Dizilerde oynadım. Sinema var. Televizyon programları. Bir ömür çalıştım. Ama şimdi bir şey yapmıyorum. Doğal hayata geri döndüm. Yoğurt mayalamayı öğrendim. Ekmek nasıl yapılır öğrendim. Turşu yapıyorum. Bunlar bana keyif veriyor. Bahçemde biber, domates yetiştiriyorum mevsiminde" şeklinde konuştu.

Primlerinin dolduğunu, emekli maaşı alabilmek için yaşının dolmasını beklediğini belirten VJ Bülent, "3 bin 600 gün dolması gerekiyormuş. Benimki 5 bin gün olmuş. Ben yaşı bekliyorum açıkçası. Yaşım dolunca emekli maaşı almaya başlayacağım. Ben SGK’dan emekli bir VJ’yim. İşsizlik maaşı aldım. O bana devletin verdiği bir haktı. Küçük bir paraymış ama bana bereketli geldi, güzeldi. Öyle de bir dönem yaşadım. Emekli olacağımı düşünemiyordum. Bir evim var ve başka hiçbir şeyim yok" dedi.

 

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İrem Derici “Kendimden Nefret Ettim”

VJ DJ VJ Bülent İstanbul SSK Emekli Prim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500