Sıla’dan İlk Açıklama

Sıla, yeniden barıştığı Ahmet Kural’dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi oldu. Avukatıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gelen şarkıcı, ünlü oyuncu hakkında üç ay uzaklaştırma kararı aldırdı. Sıla ifadesinde " Yerlerde sürüklendim, kafamı duvarlara vurdu." dedi.

Sıla’dan İlk Açıklama
Sıla’dan İlk Açıklama Meltem Yuksel
Bu içerik 658 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Sıla, yeniden barıştığı Ahmet Kural’dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü iddiasıylaşikayetçi oldu. Avukatıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gelen şarkıcı, ünlü oyuncu hakkında üç ay uzaklaştırma kararı aldırdı. Sıla ifadesinde " Yerlerde sürüklendim, kafamı duvarlara vurdu." dedi.

Avukatı Rezan Epözdemir ile birlikte bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen şarkıcı, savcılıktaki işlemlerinin ardından adliye çıkışında basın mensuplarının yanıtlayan cevapladı. Sıla çok fazla konuşmak istemediğini belirterek "Ahmet Kural’dan şikayetçiyim" dedi.

Olay sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Sıla, ‘Hiçbir ceza yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek’ dedi.

İşte o açıklama;

Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor.

“Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.  Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak.

Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!”

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Edis Sosyal Medyanın Diline Düştü

Sıla Ahmet Kural Kadın Şiddet Instagram Oyuncu Mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500