Sinan Çetin Sözünü Tutmadı

Ünlü yönetmen Sinan Çetin Beyoğlu’ndaki mekanında büyük bir şok yaşadı.

Sinan Çetin Sözünü Tutmadı
Sinan Çetin Sözünü Tutmadı Meltem Yuksel
Bu içerik 1364 kez okundu.

Yönetmen Sinan Çetin’in Beyoğlu’nda kendisine ait olan mekanında olay çıktı. Mahkemenin tahliye kararı vermesi üzerine işletmeci ve çalışanlar kendilerini restorana kilitledi ve tahliye memurlarıyla tartıştı.

Olay, dün saat 17.00 civarında Beyoğlu Asmalı Mescit Mahallesi General Yazgan Sokak'ta yaşandı. İddialara göre, Yönetmen Sinan Çetin'e ait olduğu öğrenilen mekanı 4 yıldır işleten Mehmet Demirağ, bir süre önce Çetin'e bir miktar borçlandı. Borcun ödenmemesi üzerine Çetin tahliye davası açtı. Dava devam ederken Çetin ve Demirağ kendi aralarında protokol anlaşması imzaladı. İşletme sahibinin iddiasına göre mekandan tahliye edilmemesi şartıyla borcunun bir kısmını ödeyerek, bir kısmını da senet yaptı. Aralarında olan anlaşma yapılmasına rağmen tahliye davası devam ettirilerek mahkemeden mekanın tahliye edilmesi yönünde karar çıktı. Karar üzerine mekana gelen tahliye memurları, yönetmenin avukatı ve zabıta ekipleri çalışanlarla sorun yaşadı.

Memurların tahliye kararını göstermelerine rağmen karar karşı çıkan çalışanlar kendilerini restorana kilitleyip yakmakla tehdit etti. Durumla baş edemeyeceğini anlayan görevliler polis ekiplerini, itfaiye ve sağlık ekiplerini olay yerine çağırdı. Polislerin ikna çabaları sonuçsuz kalınca itfaiye ekipleri kapıyı kırdı ve polisler içeriye girdi.

Şahıslar gözaltına alınacağı sırada polislere direndi. Bunun üzerine şahıslarla polis arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbede sonucunda işletmeci Demirbağ'ın ortağı Ekici ve 4 çalışan gözaltına alınıp sorgulanmak için Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü. Çıkan olaylar yüzünden sokak başları çevik kuvvet polisleriyle kapatıldı. Olayın ardından mekan, içerisindeki malzemelerin kamyonete aktarılması sonucu tahliye edildi.

4 yıldır mekanı işleten Mehmet Demirağ yaptığı açıklamada; “Bu süreçte çok sıkıntılar çektim. En son Ocak ayında Sinan Çetin'le bir anlaşma yaptık. Bu anlaşma karşılığında kendisine 150 bin lira, 250 bin lira da senet verdim ve bunun sonucunda kendisiyle tahliye davasından vazgeçeceği şeklinde anlaşma yaptık. Sonra protokol anlaşmasını avukatları veya kendisi çalıp, tahliye davasına devam ettiler.

Kendi attığı imzayı ve  avukatına yazdırmış olduğu protokolü kabul etmeyip beni tahliye ettiler. Ortaklarım da bunu hazmedemeyip dükkanı yaktılar. Dükkan yandı ve tahliye edildim. Bu 300 metrekarelik bir mekandan ortalama 2 milyon lira bir zararım var. 3 yıl içinde ise Sinan Çetin'e ortalama 700 bin lira kira bedeli ödedim. 10 gün önce kendisi buraya gelerek, Beyoğlu'nun halini görüp bana çatıya da ruhsat alacağını beyan etti. 1 hafta sonrada bana bunu yaşattı. İçeriye yakan arkadaşlarda polise mukavemet gösterdiği için gözaltına alındı” dedi.

 

sinan çetin dava polis beyoğlu taksim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500