Sosyal Medya Hülya Koçyiğit'i Konuşuyor

Hürriyet'ten İpek Özbey'e konuşan Hülya Koçyiğit, yakalandığı akciğer kanseri ve ABD'de geçirdiği ameliyatın ardından hastalık durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Çözüm süreci döneminde Akil İnsanlar' heyetinde yer alan Koçyiğit, siyasi gündeme dair soruları da yanıtladı.

Sosyal Medya Hülya Koçyiğit'i Konuşuyor
Sosyal Medya Hülya Koçyiğit'i Konuşuyor Ecem Şenol
Bu içerik 2275 kez okundu.

Bugün yine bir barış süreci olsa ve yine kendisine 'Akil İnsan' olma teklifi gelse kabul edip etmeyeceği sorulan Koçyiğit, daha dün gece şehit haberleri geldiğini ve silahlar sussun, barış konuşmaları başlasın istediğini ifade ettikten sonra, insanların tekrar barışa yaklaşmalarını çok istediğini ama şuan durumun çok acı olduğunu aktardı.

İnnsan hakları noktasında Türkiye’nin eksikleri olup olmadığını sorusunu yanıtlayan Yeşilçam’ın usta ismi, insan hakları noktasında yıllarca eksikliklerimiz olduğınu ancak ne mutlu ki AKP hükümetinin bu konuda önemli adımlar attığını ve ifade özgürlüğü diye bir şeyle tanışıldığını ve insanların eskinden fikirlerini söylemekten daha çok korktuklarını ifade etti.

Bugün Türkiye’de 150’nin üzerinde gazetecinin cezaevinde yattığını belirten İpek Özbey’e bunu kabul etmediğini ama gazetecilik yaptıkları için bu insanların suçlu olduklarına inanmadığını belirten Koçyiğit, teröre hizmet eden insanlar olduğunu ve her eline kalemi alanın, her gazeteye yazı yazanın gazeteci olmadığını ifade etti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bir ‘adalet’ yürüyüşü başlattığını ve bu konudaki fikri sorulan Koçyiğit, özellikle kendi canlarını yakan bir vakanın üzerine yürümelerinin kendisini heyecanlandırmadığını ve ülke adına yaşanılan bir olaydan sonra Yenikapı buluşması gibi bir toplanma olsaydı, koşturarak oraya gideceğini, ama bugün sadece Enis Berberoğlu için yürüyüp adalet istemenin kendisini ilgilendirmediğini belirtti.

Hülya Koçyiğit bu açıklamalarıyla Twitter'da TT olurken bir çok sosyal medya kullanıcısı da Koçyiğit’e sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tarkan'ın 'Yolla'sı Yayında

 

Hülya Koçyiğit Sosyal Medya Açıklama Röportaj Akil İnsanlar Terör Gazeteci Adalet Yürüyüşü Açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500