"Sustukça Sıra Size Gelecek"

Ünlü bir orkestra şefi olan İbrahim Yazıcı'nın, son KHK ile ihraç edilen isimler arasında yer alması üzerine görüş bildiren Fazıl Say, sanat camiasına çağrıda bulundu.

Nilay Işık
Bu içerik 1225 kez okundu.

Son KHK ile birlikte kamudan ihraç edilen pek çok akademisyen ve bilim insanının yanı sıra listede ünlü bir orkestra şefi olan İbrahim Yazıcı'nın da yer alması üzerine Fazıl Say, tüm sanatçılara çağrıda bulundu.

'Dün Fazıl, bugün İbo, yarın sen...' ifadelerini kullanarak sanat camiasına seslenen Say, bütün gece uyuyamadığını ve bu kararın gerekçelerini sorguladığını belirtti.

Beraber yurt içi ve yurt dışında 200-300 konser verdiği ve Türkiye'nin gelmiş geçmiş en önemli müzisyenleri ile şeflerinden biri olduğunu söylediği 35 senelik dostu İbrahim Yazıcı hakkında verilen bu karar karşısında şoka uğradığını ifade eden ünlü piyanist, arkadaşının ihraç edilmesini kendisi ile yakın dost olması teorisine bağladı.

Tüm müzik camiasına seslenen ve dayanışma içinde olunması tavsiyesinde bulunan Fazıl Say, paylaşımıyla kısa sürede sosyal medya üzerinde en çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Caner Erkin'e Ağır Gönderme
 
Fazıl Say Fazıl Say Instagram Fazıl Say Şarkıları Fazıl Say Kızı Fazıl Say İbrahim Yazıcı Fazıl Say Referandum İbrahim Yazıcı KHK KHK Nedir KHK İhraç KHK Yeni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500