Tacizcisi Akıl Hastanesinde Tedavi Edilecek

Hande Yener'i Twitter üzerinden taciz ederek zorla evine girmeye çalıştığı için hapsi istenen hayranının, akli dengesinin yerinde olmadığı tespit edildi. Yener'in avukatı verilen karara itiraz edince hakim, "Ben bıktım artık karar veriyorum" diyerek tepki gösterdi.

Tacizcisi Akıl Hastanesinde Tedavi Edilecek
Tacizcisi Akıl Hastanesinde Tedavi Edilecek Meltem Yuksel
Bu içerik 577 kez okundu.

Hande Yener'i Twitter üzerinden "Karım, ebediyen benim olacaksın" diye mesajla taciz edip 21 Ocak 2015 günü evine zorla girmeye çalışan Recep G.'nin, cinsel taciz, kişilerin huzur ve sükunetini bozmak suçlarından 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava karara bağlandı.

Raporun okunmasının ardından söz alan Hande Yener'in avukatı gelecek celse verilen rapor doğrultusunda beyanda bulunacağını ve sanığın tekrar dinlenmesini istedi. Bunun üzerine sanığın daha önce dinlendiğini ve buna gerek bulunmadığını söyleyen hakim, davayı karara bağlayacaklarını kaydetti. Avukatın karar çıkmaması ve sanığın tekrar dinlenilmesi taleplerinde ısrar etmesi üzerine bu taleplere tepki gösteren hakim, "Dava süresince müvekkiliniz duruşmaya gelmedi. Gelsin kendisi söylesin. Ben bıktım. Karar vereceğim. Adam akıl hastası, 'evet yaptım' diyor. Biz de, 'evet yaptı' diyoruz. Doktor akıl hastası diyorsa, ben akıllı mı diyeyim" dedi.

Mahkeme heyeti sanık Recep G.'nin TCK'nın 57. maddesi gereğince sanık hakkında gerekli koruma ve tedavi amaçlı güvenlik tedbirlerinin uygulanmasına hükmetti. Sanığın iyileşene kadar yüksek güvenlikli bir sağlık kurumunda tedavi görmesine, toplum açısından tehlikeliliği ortadan kalkana veya önemli ölçüde azalana kadar tedavinin sürdürülmesine karar veren mahkeme, tedavi sonunda hastanenin mahkemeye bildirimde bulunmasına ve sanığın serbest bırakılmasının akıl sağlığı durumuna göre karar verileceğini kararında belirtti.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Seda Sayan’ı Çıldırttılar

Hande Yener Twitter Sosyal Medya Tehdit Hakim Mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500