Tarık Akan’ın Erdoğan Açıklaması Şok Etti!

Ünlü Türk sineması oyuncusu Tarık Akan, verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

Tarık Akan’ın Erdoğan Açıklaması Şok Etti!
Tarık Akan’ın Erdoğan Açıklaması Şok Etti! Dilay Aydın
Bu içerik 15134 kez okundu.

 

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Tarık Akan, Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda hükümeti eleştirdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ise sert açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Avukatlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katılan Erdoğan, yaptığı konuşmada terör örgütüne destek verenleri devre dışı bırakmak için vatandaşlıktan çıkartma dahil her türlü önlem alınacağını açıklamıştı. Terör örgütünün eylemlerinin, şehit olan askerler ve hayatını kaybeden sivil vatandaşlar olmasa, bu tehdidin Gezi parkı eylemlerinden daha büyük bir tehdit olmadığını açıklayan Erdoğan, terör meselesinin onlar için aslında ‘3 günlük iş’ olduğunu ifade etmişti.

Bu açıklamalar hakkında soru sorulan Tarık Akan ise Erdoğan hakkında sert açıklamalarda bulundu. Her gün şehit haberi almanın onu perişan ettiğini dile getiren Tarık Akan, Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarının kendisini çıldırttığını sözlerine ekledi. Vatandaşlıktan çıkarma demecinin çok yanlış bir düşünce olduğunu açıklayan Akan, ‘’Hangi yetkiyle, hangi hakla vatandaşlıktan çıkarma lafını kullanabilirsin. Olacak şey değil’’ ifadesinde bulundu.

 

Bu açıklamalar üzerine ‘’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmaları neden çıldırtıyor sizi?’’ sorusu sorulan Akan, bu kadar temelsiz, hedefi olmayan, muhalefete küfür edercesine konuşmanın eleştiri olmadığını, bu tarz ifadeleri aklının almadığını dile getirdi. Erdoğan’ın muhtarlara, kaymakamlara, polislere ağzına geleni söylediğini, bu durumun bir Cumhurbaşkanı’na yakışmadığını ifade eden Akan, bunların hesabının sorulacağını da sözlerine ekledi.

‘Hesabı sorulacak’ ifadesiyle belli bir kesimin tepkisini çeken başarılı oyuncu, yapılan bütün hataların önünde sonunda ortaya çıkacağını, bu hatalar yüzünden de Erdoğan’ın çocuklarının acı çekeceğini belirtti.

Sıra Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘önüne yatma’ lafına geldiğinde, Kılıçdaroğlu’nun çok güzel cevaplar verdiğini, ‘’Önüne yatmak demek onların aklına gelen değildir’’ sözleri ile açıkladı. Aile Bakanı’nın ‘’Bir kereden bir şey olmaz’’ açıklamasını hatırlatan Akan, bu sözlere inanamadığını dile getirdi.

Ülkede hiçbir şeyin değişmemesinin kendisine acı verdiğini ifade eden Akan, günden güne kötüye gidildiğini vurguladı. Beş yıl önce liselerde Felsefe, Sosyoloji ve Mantık derslerinin kaldırıldığını, bu derslerin bir toplumun var olması için çok önemli olduğunu belirten başarılı oyuncu, Türk toplumunun mutlu olmadığını, kendisinin de büyük bir mutsuzluk içinde olduğunu sözlerine ekledi.

Tarık Akan Tarık Akan röportaj Tarık Akan cumhuriyet gazetesi Tarık Akan sinema Tarık Akan filmleri Cumhuriyet gazetesi son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500