Tecavüze Karşı Tek Yürek Oldular

Cinsel istismara uğrayan mağdurların, tecavüzcüleri ile evlendirilmesi önergesinin TBMM'de kabul edilmesi üzerine ünlü isimler isyan etti.

Tecavüze Karşı Tek Yürek Oldular
Tecavüze Karşı Tek Yürek Oldular Nilay Işık
Bu içerik 1855 kez okundu.

AKP tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan tecavüze uğramış çocuğun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi durumunda cezasının ertelenmesi önergesi kabul edilince ünlüler sessiz kalamadı.

Sosyal medya hesabı üzerinden bu önergeye karşı çıkan tanıdık simalar, sert bir şekilde tepki gösterdi.bedava porno

 

Önergenin tam metninin fotoğrafını paylaşarak eleştiren isimler arasında Arzu Sabancı, Hacı Sabancı, Demet Akalın, Gonca Vuslateri, Ayşe Arman, Metin Uca, Burcu Esmersoy, Barış Arduç ve Derya Uluğ başı çekti.

Farklı paylaşımlar yaparak tecavüzün meşrulaştırılamayacağını ve ödüllendirilemeyeceğini savunan ünlüler arasında ise Çağla Şikel, Esra Erol, Armağan Çağlayan, Helin Avşar, Demet Kutluay, İclal Aydın, Mithat Can Özer, Yonca Evcimik, Murat Vardal, Didem Soydan, Seda Bakan, Pınar Altuğ Atacan, Belçim Bilgin, Nilgün Belgün, Gupse Özay, Yasemin Özilhan, Sedef Avcı, Bülent Şakrak ve Ceyda Ateş gibi isimler yer aldı.

Ünlüler tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda; herkesin siyasi görüşünün farklı olabileceği ve insanların bu konuda birbirlerine karşı söylemlerde bulunabilecekleri vurgulanırken, herhangi bir akla ve vicdana sığmayan tecavüz konusunun böyle bir konu olmadığı ve millet olarak bu önerge karşısında birleşilmesi gerektiği ifade edildi.

tecavüz tecavüz önergesi tecavüzcüyle evlendirme akp tecavüz önergesi tecavüz meşrulaştırma tecavüz ödüllendirme ünlüler tecavüz didem soydan belçim bilgin esra erol gonca vuslateri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500