Terör Bu Kez Gaziantep’i Vurdu!

Bu sabah saatlerinde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bombalı terör saldırısı gerçekleşti. Patlamada 1 polis şehit oldu, 9’u polis memuru 13 kişi de yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Terör Bu Kez Gaziantep’i Vurdu!
Terör Bu Kez Gaziantep’i Vurdu! Dilay Aydın
Bu içerik 13754 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü binası önünde, bu sabah 9.30 sıralarında gerçekleşen büyük patlamada can ve mal kaybı yaşandı.

İşçi Bayramı olarak kutlanan 1 Mayıs’ta terör, bu kez Gaziantep’i kana buladı. Vali Ali Yerlikaya’nın yaptığı açıklamaya göre, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde gerçekleşen patlamada bir polisimiz şehit oldu, 9’u polis 13 kişi de yaralandı. Saldırının, bomba yüklü bir aracın patlaması ile gerçekleştiği öğrenildi.

İddialara göre Emniyet Müdürlüğü binası önüne iki araçla gelen teröristler, patlama sonrası kayıplara karıştı. Bölgeye ulaşan tüm yollar trafiğe kapatılırken, camları kırık beyaz ticari bir aracın arandığı bilgisi geldi.

Saldırının ardından sosyal medyada paylaşılan, polis aracı içinde bulunan kamera görüntülerinde, patlamanın büyüklüğü gözler önüne serildi. Patlama anında bir alev topunun gökyüzüne yükseldiği görülürken, yaşanan panik anı da kameraya yansıdı.

Polis Haber Merkezi’nden yapılan sahne ambulans uyarısı dikkat çeken noktalardan biri oldu. Olay yerine gelen sahte 112 ambulanslarına karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılan polisler, her an tetikte beklemeye devam ediyor. Çevrede bulunan iş yeri binalarının ve araçların da zarar gördüğü patlamada, can kaybının yanında ciddi bir mal kaybı da yaşandı.

Patlamanın yaşanması ile Gaziantep’teki 1 Mayıs kutlamaları da iptal edildi. Kutlamaya katılacak STK’lar, sendikalar ve siyasi partiler, üyelerini kısa mesaj yolu ile uyararak kutlamaların iptal edildiği bilgisini verdi.

Gaziantep Gaziantep patlama Gaziantep terör saldırısı Gaziantep Emniyet Müdürlüğü 1 Mayıs patlama 1 Mayıs İşçi Bayramı 1 Mayıs kutlama 1 Mayıs iptal Gaziantep patlaması Gaziantep son dakika son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500