Tuğba Ekinci’den Nur Yerlitaş Hakkında Suç Duyurusu

Bir döneme ‘O Şimdi Asker’ isimli şarkıyla damgasını vuran Tuğba Ekinci, modacı Nur Yerlitaş’ın şehitler hakkında söylediği sözler yüzünden savcılığa suç duyurunda bulundu.

Tuğba Ekinci’den Nur Yerlitaş Hakkında Suç Duyurusu
Tuğba Ekinci’den Nur Yerlitaş Hakkında Suç Duyurusu Meltem Yuksel
Bu içerik 794 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Nur Yerlitaş'ın sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında şehitler için kullandığı “Şehitler mehitler aman yeter” sözleri büyük tepki çekmiş ve modacı eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.

 Şarkıcı Tuğba Ekinci, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelerek Yerlitaş hakkında suç duyurusunda bulundu. Ekinci, savcılığa sunduğu dilekçede, Yerlitaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında gayet ukala ve aşağılayıcı bir tavırla şehitler hakkında sözler kullandığını ve söylemlerinin Türk vatandaşı olan herkesi derinden etkilediği belirtti.

Ekinci şikayet dilekçesinde, ünlü modacının “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “Devletin egemenlik alamatlerini aşağılama” suçlarından cezalandırılması istendi.

Adliye çıkışında açıklamada bulunan şarkıcı Nur Yerlitaş'ın özür dilemesine rağmen davasının arkasında olduğunu belirterek; “O kişiyle hangi kanal anlaşırsa ona da dava açacağım. Hangi firma anlaşırsa ona da dava açacağım. O kişi sırf Nur Yerlitaş olduğu için değil Ahmet Mehmet olsaydı da suç duyurusunda da bulunurdum” dedi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bergüzar Korel'den Vatanım Sensin İsyanı

Tuğba Ekinci Nur Yerlitaş O Şimdi Asker Şehit Suç Duyurusu Moda Modacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500