Türk Kızı Tribi Pahalıya Mâl Oldu

'O Hayat Benim' dizisinde canlandırdığı karakter karşılığı aldığı ücrete istediği 3,5 kat zam reddedilince sözleşmesini fesheden Aybüke Pusat'a tazminat davası açıldı.

Türk Kızı Tribi Pahalıya Mâl Oldu
Türk Kızı Tribi Pahalıya Mâl Oldu Nilay Işık
Bu içerik 4360 kez okundu.

'O Hayat Benim' dizisindeki 'Zeynep' karakterine hayat vermesi karşılığında aldığı ücretin 3,5 katı zam isteyen ve reddedilen genç oyuncu Aybüke Pusat, sözleşmesini feshedince tazminat davası açıldı.

2014 senesinin Miss Turkey üçüncüsü seçilen Pusat'a, dizi için imzaladığı sözleşmeyi haksız olarak feshettiği gerekçesiyle 110 bin liralık tazminat davası açtı.

'O Hayat Benim' dizisinin yapımcı firması, genç oyuncudan gelen maaşına 3,5 katı zam talebini reddedince olanlar oldu.

Şirketle anlaşamadığını ifade ederek sözleşmesini fesheden Pusat, sözleşmeyi haksız yere feshettiği gerekçesiyle mahkemeye verildi.

Pusat'ın bu davranışlarının diğer oyuncular için kötü örnek teşkil ettiğini belirten şirket, bu hareketin, firmanın başarısına ve kariyerine gölge düşürdüğünü iddia etti.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi kapsamında görülecek olan davada yapım şirketi, 100 bin liralık cezai şarta 5 bin lira maddi ve 5 bin lira da manevi tazminat ücretlerini de ekleyerek toplam 110 bin liralık tazminat talebinde bulundu.

aybüke pusat aybüke pusat kim aybüke pusat instagram aybüke pusat tazminat aybüke pusat miss turkey o hayat benim o hayat benim aybüke pusat o hayat benim zeynep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500