Türkiye Bu Seri Katili Arıyor!

İstanbul’un Tuzla ilçesinde geçtiğimiz hafta kaybolan Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’nın öldürülmesinin ardından, bir seri katilin kan donduran hikayesi çıktı.

Türkiye Bu Seri Katili Arıyor!
Türkiye Bu Seri Katili Arıyor! Dilay Aydın
Bu içerik 33241 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Her şey Fatma Kayıkçı adlı tarih öğretmeninin Tuzla Postane Mahallesi’nde esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması ile başladı. Söylenenlere göre iki çocuk annesi Fatma Kayıkçı, çocuklarını okuldan almak için evden çıktı. Okula uğramadığı anlaşılan Kayıkçı, bir daha eve dönmedi. Ailesinin yaptığı başvuru üzerine Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü kadın hakkında soruşturma  başlattı. Yapılan araştırma sonucunda Kayıkçı ailesinin yaşadığı binanın giriş katında bağrışmalar duyulduğu bilgisine ulaşan polisler, sesin geldiği dairede Furkan A. adında bir gencin kaldığını öğrendi.

Fatma Kayıkçı’nın eşi Gani Kayıkçı, Furkan A.’nın kendisi ile birlikte çalıştığını, 3 yıl önce onu yanlarına alarak kalacak yer verdiklerini dile getirdi. Gizemli genç adam Furkan A., sigorta bile istemeden Gani Kayıkçı’nın yanında çalışmaya başlamıştı.

Tarih öğretmeni kadının kaybolmasının ardından çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen görevliler, Furkan A.’nın bir valiz ile evden çıktığı dakikaların görüntülerine ulaştı. 3 gün önce cesedi evinden 500 metre uzakta bulunan yeşil alanda bulunan Fatma Kayıkçı’yı Furkan A.’nın öldürmüş olabileceği ihtimali üzerinde durulmaya başlandı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonucunda alınan parmak izinde şok eden bir bilgiye ulaşıldı. Furkan A. adındaki genç, 3 yıldır Kayıkçı ailesinin yanında sahte kimlik ile yaşıyordu. Furkan A., kırmızı bülten ile aranan Atalay Filiz’den başkası değildi.

Daha sonra Atalay Filiz ile ilgili çok ilginç başka bilgilere de ulaşıldı. ODTÜ Biyoloji bölümünde doktora öğrencisi olduğu belirlenen Atalay Filiz’in, hem Türkiye’de hem de yurt dışında birçok cinayete karıştığı ortaya çıktı. Erasmus için gittiği Fransa’da, Rus kız arkadaşı Olga Seregina isimli kız arkadaşını öldürdüğünden şüphelenilen Atalay Filiz’in 16 Eylül 2013 tarihinde Ankara’da, Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan 24 yaşındaki oğlu Göktürk Demirarslan’ı ve 23 yaşındaki Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı da öldürdüğü öğrenildi. Göktürk Demirarslan ile çocukluk arkadaşı olan Atalay Filiz’in bu cinayetleri işlemesinin ardındaki nedenin kıskançlık olabileceği üzerinde duruldu.

İddialara göre 2010 yılında Göktürk Demirarslan ile birlikte Erasmus için Fransa’ya giden Filiz, Olga Seregina ile sevgili oldu. Rus sevgili, bir arkadaşını Demirarslan’la tanıştırdı. Demirarslan da Seregina’nın arkadaşı Elena Radchikova ile birlikte olmaya başladı. Atalay Filiz ise aslında Radchikova’dan hoşlanıyordu. Bu yüzden Dermirarslan ile Filiz’in arası bozuldu. İkili henüz Fransa’dayken Filiz’in sevgilisi Olga Seregina esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Göktürk Demirarslan ve Elena Radchikova Türkiye’ye birlikte döndü.

Türkiye’ye dönmelerinin ardından Ankara’daki Eryaman Atakent Mahallesi Vadi Sitesi’nde arkadaşı Göktürk Demirarslan ve sevgilisi Elena Radchikova’yı öldürdüğü anlaşılan Filiz’in, cinayet günü kadın elbisesi giydiği ve başörtü taktığı iddiası da yapıldı. Bu olanların ardından önce Kütahya’ya, daha sonra da Portekiz’e gittiği anlaşılan Atalay Filiz, kaçak yollarla ülkeye geri dönerek Tuzla’da Kayıkçı ailesinin yanında saklanmaya devam etti.

Bu bilgilere ulaşılmasının ardından polis araştırmalarını geriye dönük yapmaya başladı. İlk cinayetini Fransa’da, kız arkadaşı Olga Seregina’yı öldürerek işlemiş olabileceği ihtimali üzerinde durarak yapılan soruşturmada yeni bilgiler de gelmeye başladı.

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programa bağlanarak konu hakkında bilgi veren bir izleyici, şüphelinin sabah 9’da kalkan Yunanistan otobüsüne bindiğini, ancak Keşan’da ormanlık bir alanda indiğini dile getirdi. Lisedeki bir öğretmeninin hakkında ‘’Atalay çok zeki bir çocuktu. O kadar zekiydi ki onu ıssız bir ormana koysanız bile hayatta kalmayı başarırdı’’ açıklamasını yaptığı Atalay Filiz, her yerde aranmaya devam ediyor.

tuzla katili tuzla cinayet tuzla fatma kayıkçı cinayet tuzla tarih öğretmeni atalay filiz seri katil atalay filiz tuzla ilçe emniyet müdürlüğü son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500