Uğur Akkuş’a Mahkemeden Kötü Haber

Ebru Şallı ile evlilik hazırlığında olan Uğur Akkuş, Gonca Akkuş ve Seren Serengil'in de olduğu kişilere karşı açtığı davayı kaybetti. 10 bin TL tazminat talep eden Akkuş'un davasını mahkeme dün görülen duruşmada reddetti.

Uğur Akkuş’a Mahkemeden Kötü Haber
Uğur Akkuş’a Mahkemeden Kötü Haber Meltem Yuksel
Bu içerik 1715 kez okundu.

Eşi Gonca Akkuş evli olduğu süreçte Ebru Şallı ile ilişkisi ile gündeme gelen Uğur Akkuş, iki yıl önce manevi tazminat talebi ile dava açtı. Uğur Akkuş; Seren Serengil ve Gazeteci Cengiz Semercioğlu’nun sunduğu ‘Duymayan Kalmasın’ isimli programa telefonla bağlanan eski eşi Gonca Akkuş’un kendisine ilişkin sözler üzerine dava açtı. Anılan yayında, Akkuş, eşi Uğur Akkuş’un kendisi ile evli olduğu süreçte Ebru Şallı ile birlikte olduğunu, çocuklarını kendisine göstermediğini açıkladı.

10 bin TL manevi tazminat talepli davanın davalıları arasında Serengil, Semercioğlu’nun yanı sıra Gonca Akkuş ve televizyon kanalı da yer aldı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davada karar dün çıktı. Dünkü duruşmada, Uğur Akkuş’un avukatı, müvekkilin kişilik haklarına saldırıldığını öne sürerek davanın kabulüne karar verilmesini istedi.

Davalı vekilleri ise, yayına konu ifadelerin gündemde olan bir konuya ilişkin olduğuna işaret ederek, davanın reddine karar verilmesi talep edildi. Mahkeme, tarafların savunmalarını aldıktan sonra kararını verdi. Mahkeme, Akkuş’un tazminat talepli davanın reddine karar verdi. Anılan karara Akkuş’un 2 haftalık süre içinde itiraz hakkı bulunuyor.

Seren Serengil’in avukatı Ersoy Akdemir, programdaki yorumların basın özgürlüğü ve eleştiri hakkı sınırlarına özen göstererek yapılmış olması sebebiyle davanın bu şekilde sonuçlanmasını beklediklerini kaydetti.

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Jelena’nın Acı Kaybı

 

 

 

Uğur Akkuş Gonca Akkuş Seren Serengil Ebru Şallı Duymayan Kalmasın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500