Ünlü Oyuncu da O Hastalığa Yakalandı!

Ünlü oyuncu Barış Falay’ın domuz gribine yakalandığı ve bir süredir sete gidemediği öğrenildi.

Ünlü Oyuncu da O Hastalığa Yakalandı!
Ünlü Oyuncu da O Hastalığa Yakalandı! Dilay Aydın
Bu içerik 12330 kez okundu.

 

Son zamanlarda Paramparça dizisinde Harun rolüyle izlediğimiz Barış Falay, domuz gribinden nasibini aldı. Geçtiğimiz günlerde yüksek ateşle hastaneye kaldırılan başarılı oyuncunun bir süredir sete de katılamadığı öğrenildi. Gayrettepe’de özel bir hastanede tedavi altına alınan başarılı oyuncunun rol arkadaşlarının yanı sıra hayranları da üzgün.

Manken Ebru Şallı’nın oğlu Beren, başarılı oyuncu Gamze Topuz’un bir yaşındaki kızı Eliz ve Bülent Ersoy da domuz gribi tehlikesi atlatmıştı. Hatta Bülent Ersoy’un annesine ve şoförüne de bulaşan hastalık yüzünden, üçlü aynı anda hastaneye yatmak zorunda kalmıştı.

Domuz Gribinden Korunmak Mümkün Mü?

Mevsimsel bir gribin bulaşma yoluyla benzerlik gösteren Domuz Gribi, yüksek ateş, boğaz ağrısı, öksürük gibi tipik grip özellikleri taşıyor. Belirtilerin oluşmasından sonra iki gün içinde müdahale edilmesi durumunda iyileşme şansı çok yüksek ve ‘İnfluenza’ aşısı ile domuz gribinden korunabilmek mümkün görünüyor.

Gripten korunmak için öksürüğün bir mendil ya da peçete ile kapatılması, öksürüldükten sonra ellerin 15-20 saniye boyunca yıkanması hatta mümkümse alkol ile temizlenmesi, eller yıkanmadan önce ağız, burun ve gözlere temas etmekten kaçınılması ve genel sağlığa da dikkat edilmesi gerektiği doktorlar tarafından tavsiye ediliyor. Hasta olan ya da bu hastalıktan şüphelenen kişilerin mümkünse seyahate çıkmamaları, olan seyahatlerini de ertelemeleri ve bir süre kalabalık ve kapalı mekanlardan da uzak durmaları yönündeki uyarılar da hayat kurtarıyor.

Barış Falay Barış Falay Domuz gribi Barış Falay eşi Barış Falay Oğlu Barış Falay Kimdir Bülent Ersoy Domuz gribi son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500