Ünlü Rapçi Beraat Etti

Şarkılarında uyuşturucuya özendirdiği iddiasıyla tutuklanan ve ‘Ezhel’ ismiyle tanınan ünlü rapçi Sercan İpekçioğlu ilk duruşmada beraat etti.

Ünlü Rapçi Beraat Etti
Ünlü Rapçi Beraat Etti Meltem Yuksel
Bu içerik 600 kez okundu.

Sosyal medya hesapları ve söylediği bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle tutuklanan ‘Ezhel’ lakaplı fenomen rapçi Sercan İpekçioğlu hakkında mahkeme kararını verdi.

İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, Ezhel'in avukatı Fuat Ekin katıldı. Şarkı sözünde uyuşturucuya özendirmekle suçlanan Ezhel; “Geceler isimli parçamda ise gecelerin karanlığında, gizeminden bahsediyorum. Sanatsal, edebi bir dille anlattım. Türkiye'de çekilecek olan bir diziye müzik olarak yazdım. Bu parçada uyuşturucu maddeye özendirmek kastım yoktur" ifadelerini kullandı.

Hakim Dilber Atalay'ın, ‘Yarınımız yok’ isimli parçasını hatırlatarak, bu parçadan bir kaç söz söylemesini istedi. Parçadan bir kaç söz söyleyen şarkıcı, "Bu şarkıda ben uyuşturucunun zararlarını anlattım. Kullanıldığı takdirde ölüme neden olduğu temasını işledim. Suç işlemek kastıyla hareket etmedim. Eserlerim hayal ürünüdür. Suçsuzum, beraatımı ve tahliyemi istiyorum" dedi.

‘Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma’ suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan dava karara bağlandı.  Mahkeme Ezhel'in beraatına karar verdi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İşte Aşkın İlk Fotoğrafı

 

Ezhel Uyuşturucu Mahkeme Dava Rap Genç İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500