Ünlü Rapçiye Hapis İstemi

Müzik dünyasında 'Ceg' ismiyle bilinen şarkı videoları milyonlarca kişi tarafından Internette izlenen rapçi Volkan Ayvazoğlu hakkında uyuşturucu kullanımını özendirdiği ve kullanımını kolaylaştırdığı iddiasıyla 10 yıl hapis istemiyle hakkında dava açıldı.

Ünlü Rapçiye Hapis İstemi
Ünlü Rapçiye Hapis İstemi Meltem Yuksel
Bu içerik 750 kez okundu.

Müzik dünyasında 'Ceg' ismiyle bilinen şarkı videoları milyonlarca kişi tarafından internette izlenen rapçi Volkan Ayvazoğlu hakkında uyuşturucu kullanımını özendirdiği ve kullanımını kolaylaştırdığı iddiasıyla 10 yıl hapis istemiyle hakkında dava açıldı.

20 Mart günü Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ne bir ihbar yapıldı. İhbar sonrası Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce rapçi hakkında soruşturma başlatıldı. Eskişehir Emniyeti'nce incelenen söz konusu klip hakimlik tarafından kaldırıldı. İddiaya göre görüntülerde uyuşturucu maddeye övücü ve özendirici, sözlerinde ise madde kullanımına teşvik edici kelimeler bulunuyordu.

İfadesi alınan Ayvazoğlu, sözlerin kendisine ait olduğunu kabul ederek kimseyi uyuşturucuya özendirmek gibi bir gayesinin olmadığını söyledi. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma sonunda o klibin 10 milyondan fazla izlendiği ve binlerce kullanıcı tarafından beğenildiği belirtilerek klip içerisinde ihbara konu uyuşturucu madde kullanılmasını özendirmek suçunu işlediği gerekçesiyle rapçi hakkında iddianame düzenlendi.

Geçtiğimiz gün İstanbul Adliyesi’ne giden Ceg, hakkında Eskişehir Asliye Ceza Mahkemesi'nde, 'Uyuşturucu maddeye özendirme' suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava kapsamında ifade verdi. Suçlamaları reddeden ünlü rapçi, şarkılarını tamamen müzik olsun diye yaptığını söyledi.  Dosyanın yeniden Eskişehir Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildiği belirtildi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

13 Saatlik Sohbet

Ceg Volkan Ayvazoğlu Rap Rapçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500