Ünlülerden 1 Mayıs

Dünya çapında işçilerin birlik ve beraberliğini temsil eden 1 Mayıs İşçi Bayramı, ünlüler tarafından da unutulmadı.

Ünlülerden 1 Mayıs
Ünlülerden 1 Mayıs Dilay Aydın
Bu içerik 13119 kez okundu.

 

İlk kez 1856 yılında Avustralya’nın Melbourne kentinde işçilerin günde 12 saat çalışmalarını protesto etmelerinin ardından, her yıl işçi bayramı olarak kutlanan 1 Mayıs, bu yıl da paylaşımlarla anılmaya devam etti. Özge Özpirinççi, Funda Arar, Mert Fırat, Ahu Yağtu, Hadise ve daha birçok isim tarafından yapılan paylaşımlar, bugünün en çok ilgi gören konularından biri oldu.

Günün en ilginç paylaşımı ise şüphesiz Didem Soydan’ın Instagram hesabına yüklediği fotoğrafın altına yazdıkları oldu. Küçük İskender’in sözlerini paylaşan Soydan, işçilerin bayramını kutladı. Soydan’ın bu paylaşımı, takipçilerinden binlerce beğeni aldı.

Ünlü oyuncu Özge Özpirinnçi, kendisinin ve sevdiklerinin hayatı için çalışan, emek veren işçilerin bayramını Twitter hesabı üzerinden kutladı.

Dizi ve filmlerin aranan yüzü Mert Fırat da 1 Mayıs’ı unutmayan isimlerdendi. Fırat, ‘’İş, emek, barış ve özgürlük için mücadeleye devam’’ sözleri ile takipçilerinden yüzlerce beğeni aldı.

Cem Yılmaz’ın eski eşi, oyuncu Ahu Yağtu ‘’Elbet bir gün’’ yazdığı paylaşımı ile dikkat çekti.

Son zamanlarda O Ses Çocuklar’da jüri üyeliği yapan Hadise, Twitter hesabından İşçi Bayramı’nı temsil eden bir fotoğraf paylaşarak, düşüncelerini takipçileri ile paylaştı.

Oyuncu ve sunucu Berna Laçin, işçilerin bayram yapamadığına dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

‘Saklı’ adlı filmdeki cesur sahneleriyle gündeme gelen Türkü Turan, emeği ile kazanan işçilerin bayramını kutladı.

Bu paylaşımların dışında Funda Arar, Doğa Rutkay ve Mahsun Kırmızıgül de 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayan ünlüler arasındaydı.

1 Mayıs 1 Mayıs İşçi Bayramı 1 Mayıs hikayesi Hadise Özge Özpirinççi Funda arar Mahsun Kırmızıgül Mert Fırat Ahu Yağtu Didem Soydan Berna Laçin Türkü Turan Doğa Rutkay son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500