Usta Oyuncu Hastaneye Kaldırıldı

Devekuşu Kabere’nin önemli isimlerinden biri olan 71 yaşındaki usta oyuncu Nezih Tuncay hastaneye kaldırıldı.

Usta Oyuncu Hastaneye Kaldırıldı
Usta Oyuncu Hastaneye Kaldırıldı Meltem Yuksel
Bu içerik 1907 kez okundu.

 

Nezih Tuncay’ın hastaneye kaldırıldığını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Onur Akay oyuncu için dua istedi.

Usta oyuncu Nezih  Tuncay’ın hastanede çekilmiş fotoğrafını ve 2014 yılında belediye otobüsünde çekilen bir fotoğrafını aynı karede paylaşan Akay, Twitter hesabı üzerinden atmış olduğu twette;‘Yeşilçam’ın unutulmaz usta oyuncularından Nezih Tuncay şu an Yalova Devlet Hastenesinde! Sanatçı dostlarına sesleniyorum neredesiniz? Tuncay sanki mutsuzluğun başrolünü oynuyor. Sağlık durumu ciddi olan sanatçımız için dualarınızı esirgemeyin’. diyerek, Türkiye’de emektar oyuncuların yaşadığı dramı ve problemleri bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

 

Önderliğini Haldun Taner’in yaptığı, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Ahmet Gülhan tarafından kurulmuş olan Deve Kuşu Kabere isimli tiyatro topluluğunun önemli oyuncularından biri olan Nezih Tuncay 1945 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1965 senesinde Avni Dilligil Tiyatrosunda sanat hayatına ilk admını atmıştır. Bunun yanısıra, Sezer Sezin Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda çalışmış olan usta oyuncu uzun yıllar boyunca Deve Kuşu Kabere’de yer almıştır.

Mahallenin Muhtarları, Rus Gelin, Yaprak Dökümü gibi bir çok dizide de rol alan oyuncu aynı zamanda bir çok sinema filminde de oynamıştır. Son olarak 12 Şubat'ta vizyona girecek olan 'Dünyanın En Güzel Kokusu’ isimli filmde rol almıştır.

 

Nezih Tuncay Onur Akay Nezih Tuncay hastaneye kaldırıldı Son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500