Usta Oyuncu Yoğun Bakıma Alındı

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde Suriye uyruklu bir kişinin kullandığı motosikletin çarpması sonucu yaralanan Can Gürzap’ın tedavisi ne yoğun bakımda devam edildiği açıklandı.

Usta Oyuncu Yoğun Bakıma Alındı
Usta Oyuncu Yoğun Bakıma Alındı Meltem Yuksel
Bu içerik 1017 kez okundu.

Tiyatro ve dizi oyuncusu 74 yaşındaki Can Gürzap, dün gece Sapanca ilçesinde, yolun karşısına geçmek isterken Suriye uyruklu bir kişinin kullandığı motosikletin çarpması sonucu yaralanmıştı. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen ünlü oyuncunun cerrahi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı açıklandı.

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, "Değerli basın mensupları çok değerli sanatçı Can Gürzap, dün akşam Sapanca'da geçirdiği bir kaza sonrası kafa tranvası geçirdi. Dün akşam tüm müdahaleleri yapıldı. Burada hastanede yoğun bakımda tedbir amaçlı yatıyor" ifadelerini kullandı.

Hastane Başhekimi Dr. Mehmet Akif Çakar, Gürzap'ın beyin kanamasının olduğunu, fakat hayati riskinin olmadığını belirterek, "Hastamız dün gece hastaneye geldi. İlk tetkiklerde beyin zarıyla beyin arasında kanama olduğu tespit edildi. Tıbbi tabiriyle subrutal hemotom tespit edildi. Can beyin kan sulandırıcı ilaç kullanması da bu kanama riskini arttırdı. Beyin cerrahi konsürtasyonu değerlendirmeleri sonucunda hastamız yoğun bakımda yatmaktadır. 1-2 gün daha yoğun bakım takibi gerekecek.

Şu anda beyin cerrahi doktorumuzun cerrahi müdahale düşüncesi yok, daha sonra net açıklama yaparız. Şuuru yerinde ve konuşuyor, herhangi bir sıkıntı yok. Beynindeki kanama kısıtlanmış gibi duruyor iyi olacağını tahmin ediyoruz" dedi.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tarihi Kapalıçarşı’da Nusret Skandalı

Can Gürzap Sakarya Sapanca Suriye Kaza Motosiklet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500