Usta Oyuncular Serbest Bırakıldı

Haklarında soruşturma başlatılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Akpınar ile Gezen'e yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Usta Oyuncular Serbest Bırakıldı
Usta Oyuncular Serbest Bırakıldı Meltem Yuksel
Bu içerik 657 kez okundu.

Bir televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle haklarında soruşturma açılan sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, polis eşliğinde getirildikleri adliyede ifade verdi.

Savcı, ifadeleri alınan oyucuların serbest bırakılmasına karar verirken, Akpınar ve Gezen'in adli kontrol hükümleri uygulamasına tabi tutulmaları istemiyle mahkemeye sevk etti. Usta sanatçılar yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.  

Anadolu Adliyesi'nde savcının karşısına çıkan Akpınar ve Gezen, ifadelerinde "Sözlerimiz mizah ve eleştiri kapsamındaydı, ifadelerimiz çarpıtıldı. Suçlamaları kabul etmiyoruz" dedi.

Gezen ifadesinde "Halk Arenası programında yapmış olduğum konuşmam doğrudur. Mizah olsun diye söyledim. Benim herhangi bir cumhurbaşkanına hakaret etme kastım yoktur. Cumhurbaşkanı grup toplantısında 'Kadıköy'de oturanlar kaymak tabakadır. Türkiye yıkılsa umurlarında değildir' demiştir. Ben de Kadıköy'de oturduğum için bu durumu eleştirmek amacıyla bu sözleri söyledim” diye konuştu.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Cengiz Kurtoğlu’ndan Tepki Çeken Sansür

Müjdat Gezen Metin Akpınar Halk TV Halk Arenası Mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
halkın gücü     2018-12-25 bunlar halkın parasıyla oyunculuk yapar yatlar katlar alırlar ancak oylarını saymazlar..şerefsizin evlatları..