Usta Oyuncuya Son Görev

Geçtiğimiz gün İstanbul’daki evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden ödüllü oyuncu Turan Özdemir, son yolculuğuna uğurlandı.

Usta Oyuncuya Son Görev
Usta Oyuncuya Son Görev Meltem Yuksel
Bu içerik 725 kez okundu.

‘Dondurmam Gaymak’ isimli filmle ünlenen Turan Özdemir, geçtiğimiz gün İstanbul Beykoz’daki evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Özdemir için İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi'nde tören düzenlendi. Özdemir'in tabutu son kez sahneye koyuldu ve eşi Müzeyyen Özdemir, kızı Ezgi Özdemir ile oğlu Ozan Özdemir, törende taziyeleri kabul etti.

İzmir Devlet Tiyatroları Müdürü Levent Ulukut, oyuncunun tiyatroya stajyer olarak başladığı sahnede, sonsuzluğa uğurladıklarını söyledi. Sahneye çıkan Özdemir’in sanatçı dostları da onun özlemlerini ve meslek sevdasından bahsetti. Yönetmen oyuncu Orhan Aydın, törende yaptığı konuşmada, Özdemir ile 45 yıllık bir dost olduklarını, mesleğine, tiyatroya, sinemaya, hayata sevdalı ve yerinin doldurulamayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Turan Özdemir’in cenazesinin bulunduğu tabut önünden saygı geçişi yapıldı. Bu esnada Ezgi Özdemir, babasının tabutuna kapanıp öperek gözyaşlarına boğuldu. Turan Özdemir’in cenazesi toprağa verilmek üzere daha sonra Muğla’nın Yatağan ilçesine götürüldü.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Dizi Aşıklarının Gergin Akşamı

Dondurmam Gaymak Turan Özdemir Tiyatro Oyuncu İzmir Muğla İstanbul Kalp Krizi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500