“Uzlaşmak İstemiyorum”

Oyuncu Berk Oktay’ın sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddia edilen eşi Merve Oktay Şarapçıoğlu hakkında savcılık, ‘Özel hayata ilişin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Oyuncu katıldığı radyo programında konuyla ilk kez konuştu.

“Uzlaşmak İstemiyorum”
“Uzlaşmak İstemiyorum” Meltem Yuksel
Bu içerik 1681 kez okundu.

Oyuncu Berk Oktay'ın sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddia edilen avukat eşi Merve Oktay hakkında savcılık, 'Özel hayata ilişin görüntü ve sesleri ifşa etmek' suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Berk Oktay, konuyla ilgili Radyo Viva'da yayınlanan 'Ağır Masa' programına açıklama yaptı.

Oktay'ın yaptığı açıklamalar şu şekilde; ” Hepinizin bildiği gibi başıma ne yazık ki talihsiz ve çok üzücü beni ve ailemi yıpratan bir olay geldi. Allah'tan kimseye böyle bir şeyi yaşamamasını temenni ederim. Kısaca özet yapayım. Başıma bu mevzular geldiğinde her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yapacağı gibi kimlerin ne amaçla yaptıklarını ve yapan kişilerin bulunması için savcılığımıza gittim. Bunun araştırılmasını ve kimin yaptığının bulunması için suç duyurusunda bulundum. Siber Şube Müdürlüğü ekipleri yüksek mesai harcayarak bir takım çalışmalar sonucunda bir takım verilere ulaştılar. Bunun sonucunda iş savcılığa intikal etti. Savcılıkta dosyasını tamamladı ve sonucunda bu durumu görüyoruz. Bundan sonrasında bugüne kadar ben sadece Türk adaletine Türk polisine sonuna kadar güvendim güvenmeye devam edeceğim. Öncelikle ilahi adalete ondan sonrada Türk adaletine ve polisimize sonuna kadar güveniyorum. İş artık hukuktadır adliyededir. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağım.”

Savcı isnat edilen suçların uzlaşma kapsamındaki suçlardan olması nedeniyle, kamu davası açılmadan önce şüpheli Merve Oktay Şarapçıoğlu’nun mağdur Berk Oktay'ın uzlaşmak isteyip istemediklerini teklif edilmesi için dosyanın Uzlaştırma Bürosu'na gönderilmesine karar vermişti. Berk Oktay'ın avukatı soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına verdiği dilekçesinde, “Biz uzlaşmak istemiyoruz. Hala şikayetimiz devam etmektedir” dedi.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Survivor Ecem’e Akılalmaz İstismar

 

 

 

 

Merve Oktay Şarapçıoğlu Berk Oktay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500