Vatan Şaşmaz Davasında Karar

Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in olay yerindeki görüntülerini çekip paylaştığı iddiasıyla yargılanan polis memuru Faruk K., 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Polis memurunun eşi, kardeşi ve kardeşinin sevgilisi ise ayrı ayrı 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Vatan Şaşmaz Davasında Karar
Vatan Şaşmaz Davasında Karar Meltem Yuksel
Bu içerik 1469 kez okundu.

Bir otel odasında bir dönem aşk yaşadığı eski manken Filiz Aker tarafından sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz'ın, ceset görüntülerini yayan 4 kişinin yargılandığı davada karar çıktı.

Faruk K.’nın avukatı müvekkilinin 20 yıllık polis memuru olduğunu ve şu ana kadar da herhangi bir disiplin cezası dahi almadığını belirterek, “Olay yeri görüntüsünü çekmesinin tek amacı eşine işte olduğunu göstermek istemesidir” dedi.

Görüntüyü basına servis ettiği belirtilen Didem Ç.'nin avukatı ise Faruk K.'nın müvekkilinin de dahil olduğu aile Whatsapp grubundan görüntüleri paylaşması üzerine, maktulün ünlü biri olması nedeniyle basınla iletişime geçtiğini, herhangi bir ücret talebinde bulunmadığını, daha sonra basından kendilerine telefonda dönüş yapılarak para teklifinde bulunulduğunu ancak para teklifini kabul etmediğini iddia etti.

Mahkeme, Faruk K, hakkında görevi kötüye kullanmak, gizliliği ihlal, ses ve görüntüleri kaydetme ve nakletme suçlarından toplam 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına hükmetti. Sanık polisin eşinin de aralarında olduğu diğer 3 sanık hakkında ise, ‘ses ve görüntüleri kaydetme ve nakletme’ suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanıkların sabıkasız olmalarını dikkate alarak hapis cezalarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İngiliz Eşinden Tek Celsede Boşandı

 

 

 

Vatan Şaşmaz Filiz Aker Görüntü Polis Cinayet Mahkeme Karar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500