Vücudu Arındırmanın Basit Formülleri

Kirli hava ve yanlış beslenmeden kaynaklanan toksik maddelerle karşı karşıya kalan metabolizmayı vücuttan atmanın basit yollarını sizler için derledik.

Vücudu Arındırmanın Basit Formülleri
Vücudu Arındırmanın Basit Formülleri Nilay Işık
Bu içerik 1936 kez okundu.

 

Vücudu istenmeyen maddelerden arındırmak ve gerekli şekilde güçlendirmek amacı ile düzenli aralıklarla yapılması gereken detoks, pek çok basit tüyo aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

Aç kalmak yerine dengeli ve sağlıklı beslenmenin, detoks için en uygun yöntem olduğu ortaya çıktı.

Düzenli olarak yapılan egzersiz rutininin, zararlı maddeleri vücuttan atmak için en güzel yollardan biri olduğu uzmanlar tarafından ortaya konuldu.

Haftanın en az 3 günü yalnızca 1 saat gerçekleştirilecek olan yüzme, yürüyüş ya da pilates benzeri yoğun değil, hafif tempolu egzersizlerin vücudu zinde tutacağı ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olacağı öğrenildi.

Belirli aralıklarla uygulanan sauna veya buhar banyosunun, toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırdığı tespit edildi.

Sabahları güne başlamadan gerçekleştirilen nefes egzersizlerinin hem pozitif enerji sağladığı hem de yenilenmeye yardımcı olduğu ortaya çıktı.

Detoks süresince bir günde en az 3 litre su içmenin, vücutta istenmeyen maddelerin atılmasını hızlandırdığı gerçeği ortaya konuldu.

Detoks dönemi boyunca organik sebze ve meyveler tüketmenin vücutta meydana gelebilecek toksin madde oluşumunun önüne geçtiği ve bedeni temizleme konusunda yardımcı olduğu öğrenildi.

Kabızlık probleminin önüne geçebilmek amacı ile probiyotik yoğurtlara ek olarak keten tohumu tüketiminin faydalı olduğu tespit edildi.

Detoks süresince sigaradan uzak durulması, çay ve kahve tüketiminin ise olabildiğince minimalize edilmesi gerektiği uzmanlar tarafından açıklandı.

Beyaz undan ya da şekerden yapılan gıdaların süresince tüketilmemesi gerektiği öğrenildi.

Lahana, brokoli, roka ve karnabahar gibi koyu yeşil yapraklı sebzelerin bolca tüketilmesinin karaciğeri desteklediği ve toksin maddeleri vücuttan uzak tutma konusunda faydalı olduğu gerçeği uzmanlar tarafından ortaya konuldu.

sağlık haberleri sağlık önerileri detoks detoks nedir detoks nasıl yapılır vücudu toksinlerden arındırmak vücudu arındırmak basit egzersizler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500