Yapılan Saygısızlığa Sessiz Kalamadı!

HT Magazin gazetecilerinden Esin Övet, Oya Aydoğan’ın cenazesinde yapılan saygısız davranışlara karşı sessizliğini bozdu.

Yapılan Saygısızlığa Sessiz Kalamadı!
Yapılan Saygısızlığa Sessiz Kalamadı! Dilay Aydın
Bu içerik 13729 kez okundu.

 

Geçtiğimiz günlerde Levent Camii’nde yapılan cenaze sonrasında Ulus Mezarlığı’na defnedilen Oya Aydoğan’ın ardından yaşananları kaleme alan gazeteci Esin Övet, cenaze töreninde yaşananları tüm çıplaklığı ile gözler önüne serdi.

Aort damarının yırtılması ile hastaneye kaldırılan, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybeden Oya Aydoğan’ın cenaze töreninde gördüğü utanç verici manzaraları yazan Esin Övet, bir kadının Sibel Bilgiç’e gelerek Hülya Avşar’ın ne zaman geleceğini sorduğunu dile getirdi. Başka bir adamı, Oya Aydoğan’ın oğlu Gurur ile fotoğraf çektirmek istediği için Polat Yağcı’nın eline telefonunu tutuşturmaya çalıştığını ekleyen Övet, cenazede yapılan selfie yarışından da bahsetti.

Cenk Eren, Ceylan ve Safiye Soyman ile bir köşede oturdukları sırada birkaç kadının telefonları ile gelen çiçekleri dahi video çektiğini söyleyen Övet, gazetecilerin bu kadar kapsamlı çalışmadığını vurguladı. Cenk Eren’in yanına defalarca birilerinin gelip fotoğraf çektirmek istediğini de sözlerine ekleyen yetenekli gazeteci, aynı şeyi Oktay Kaynarca ve Pelin Akat’a da yaptıklarının altını çizdi.

Bir kadının, küçük oğlunu ünlülerle fotoğraf çektirmek için iterek kalabalığa soktuğunu dile getiren başarılı gazeteci, Kadir İnanır’ın mezarlığa girmesi ile ‘’Koş koş Kadir İnanır geldi’’ sesini duyduğunu, bunu bir gazetecinin söylediğini sandığını belirtti. Sesin nereden geldiğini gördüğünde şaşkına döndüğünü ifade eden Övet, bunun da fotoğraf çektirmek isteyen bir hayran olduğunu gördüğünü yazdı.

Yazısının son kısmında, zaten normal insana saygı duyulmadığını yazan gazeteci, ölüye, cenazeye de saygı duyulmamasını aklının almadığını belirtti. Ünlü isimlerin sıkılıp bunalmakta haklı olduğunu sözlerine ekleyen Övet, ünlülerin ters tepki vermesi durumunda ‘şımarık’ etiketi yapıştırıldığını, ancak verilen tepkide ünlülerin haklı olduğunu vurguladı. Yazısının sonunda ‘’Gerçekten çok ayıp yapmayın. Az biraz utanın. Az biraz sıkılın. Az biraz saygılı olun’’ çağrısında bulunan Esin Övet, cenazede yaşananları bu kelimelerle eleştirdi.

oya aydoğan oya aydoğan cenaze oya aydoğan oğlu oya aydoğan gurur kadir inanır hülya avşar oktay kaynarca esin övet ht magazin sibel bilgiç son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500