Yeşilçam'ın Efsane İsmi Hayatını Kaybetti

Türk sinemasının usta isimlerinden Fikret Hakan, akciğer kanserine yenik düşüp 83 yaşında hayatını kaybetti.

Yeşilçam'ın Efsane İsmi Hayatını Kaybetti
Yeşilçam'ın Efsane İsmi Hayatını Kaybetti Başak Tatar
Bu içerik 10650 kez okundu.

Usta oyuncu Fikret Hakan, akciğer kanseri tedavisi gördüğü Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Hastalığa yenik düşen Hakan'ın, doktorları tarafından 2 saatlik hayata döndürülme uğraşlarına rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

23 Nisan 1934 yılında Balıkesir'de doğan Fikret Hakan'ın, Herkesi yasa boğan ölüm haberini ünlülerin menajeri Süheyl Atay, Twitter hesabı üzerinden ”Çocuklarımın dedesi, sinema sanatçısı Fikret Hakan’ı kaybettik. Tüm dost ve sevenlerine duyurulur ” sözleriyle duyurdu. 

Türk sinemasının tanınan isimleri ise efsanevi oyuncunun ölümü üzerine Instagram hesaplarından yaptıkları duygusal paylaşımlarla üzüntülerini dile getirdiler.

Cüneyt Arkın:

Usta oyuncu, Fikret Hakan ile oynadığı bir filmden kare koyarak "Nurlar içinde uyu" notunu düştü. İkili Dayı, İki Arkadaş, Darbe, Unutulmayanlar, Öğretmen Kemal gibi yapımlarda birlikte rol aldılar.

 

 

Perihan Savaş:

Ünlü oyuncu da duygusal bir mesajla ikisinin fotoğrafını koydu. İlk sinema filmini Hakan ile çekmenin kendisi için müthiş bir deneyim olduğunu dile getiren Savaş da üzüntüsünü aktardı.

 

 

Sabahat Akkiraz:

Sevilen halk müziği sanatçısı Akkiraz, Hakan'ın oynadığı filmleri sayarak kendisinin Türk sineması için çok önemli biri olduğunu ifade etti.

 

 

Murat Arkın:

Murat Arkın da babasının koyduğu fotoğrafı paylaşarak "Nurlar içinde uyu Fikret Abi" notunu düştü.

 

 

Hülya Koçyiğit:

Usta sinemacı da her yeni oyuncu gibi kendisinden çok fazla şey öğrendiğini; herkesin derin bir sevgi ve saygıyla yaklaştığı Hakan'ın ölümüne çok üzüldüğünü söyledi.

 

 

Gonca Vuslateri:

Genç oyuncu da Yeşilçam'ın sevilen isminin fotoğrafını paylaşarak "Güle güle usta" yazdı.

 

 

Filiz Akın:

Battı Balık, Bana Annemi Anlat gibi filmlerde birlikte rol aldığı Fikret Hakan'ın ölümüne dair üzüntüsünü bir videoyla paylaşan Akın, Yeşilçam'ın git gide ıssızlaştığına vurgu yaptı.

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gizlice Ameliyat Oldu

fikret hakan ölüm akciğer kanseri tedavi vefat instagram paylaşım ünlü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500