Yılın Davasında İlk Karar

Sıla ile Ahmet Kural arasındaki şiddet davasının ilk duruşması bugün görüldü. Kural, Sıla'ya şiddet uyguladığına yönelik iddiaları reddederken, şarkıcı ise darp edildiğini belirtip şikayetçi olduğunu ifade etti.

Yılın Davasında İlk Karar
Yılın Davasında İlk Karar Meltem Yuksel
Bu içerik 858 kez okundu.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin ilk duruşma bugün görüldü. Hazırlanan İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın 'basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma' olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı.

Kural'ın, Sıla ile aralarında bir tartışmanın yaşandığını kabul ettiği belirtilen, "Sıla'nın evden gitmesini istemem üzerine seslerimizi yükselttik. Fakat tehdit etmedim. Alkollüydük. Birbirimizi kollarından tutarak sarstık. Tartışma 15 dakika sürdü. Birkaç kere yere düştük. Sakinleştikten sonra Sıla evden ayrılırken 'Seni bitireceğim Ahmet' dedi" şeklindeki ifadesine de yer verilmişti.

Ahmet Kural’ın Savunması

“2017 Mayıs ayında güzel bir ilişkiye başladık. Birlikteliğimiz sırasında aramızda kültür farkından dolayı anlaşmazlıklarımız olurdu. Müşteki ile arkadaşlarıma ve İnançlarıma yönelik saygısızlığı nedeniyle ayrıldık. Bir hafta içinde kendisinin ‘Okan’ isimli biriyle beraber olduğuna dair duyumlar aldım. Bu benim ağırıma gitti. Kendim mahremiyete biraz önem veriyorum. Olay basında da yer aldı. Sonrasında 6 Mayıs'ta kendisi bana dön diye mesaj attı. Cevap vermedim. 16 Mayıs'ta teyzesi mesaj attı. Sıla'nın Okan ile bir alakası yokmuş dedi. Ben ise ayrılma nedenimiz bu değil diyerek telefonu kapattım. Araya ortak arkadaşlarımızı soktu. Ağustos'ta bana sana şarkı yaptım dedi. Bu beni etkiledi. Ama aklında o adam vardı. Ona üçüncü kişi ile olan birlikteliğiyle ilgili 3 defa o soruyu sordum. Bana değişik cevaplar verdi.

Kafamda şüphe oluştu. Olay günü Annem ve ablalarımın geldiği gece kendisi bize geldi. Alkol aldık. Kendisi bayağı içti. Rumeli hisarında bulunan evin merdivenin de inerken sendeledi. Kolundan tutup indirdim. Daha sonra Zekeriyaköy’deki benim evime geçti. İçimde kalan şüpheden dolayı aynı soruyu bir kez daha sordum. Evet, senin canını yakmak için yaptım dedi. Kendisinden Evi terk etmesini istedim. Aramızda tartışma oldu. Defol git dedim. Şoförümü aramak istedim. Elimden tuttu. Sonrasında ben kendisinden elimi çekerken düştü. Kendisi bana “Yapma Ahmet konuşalım” dedi. İddianamedeki sözleri kendisine söylemedim ve kesinlikle vurmadım. Sonra kendisi şoförünü aradı. 15-20 dakika süren kavganın sonunda kendisi dışarı çıktı ve çıkarken de bana seni bitireceğim Ahmet Kural dedi. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum.”

Sıla İfadesinde Şunları Söyledi

“Olay günü Kural'ın ailesiyle beraber güzel vakit geçirdiklerini belirten Gençoğlu, “Sonra eve geçtik. Ancak kurtulamadığım soru geldi. Okan Can Yantır'a dair soru. Alkolün etkisiyle olmalı. Sonra bana ‘git evden defol' vs. dedi. Bir saat boyunca evden kurtulmaya çalıştım. Kötü bir kabus gibiydi. ‘Git buradan seni gebertirim' dedi. Kafamı duvarlara vurdu. Yere düştüm. Kafamı ve böbreklerimi tekmeledi. Bana aileme küfürler etti. ‘Çok sevdiğin baban kollarında ölsün' dedi. ‘o… sen' dedi. Bir şekilde şoförümü aramayı başardım. Peşimden gelmedi. Şikayetçiyim.”

Mahkeme Kural avukatlarının keşif talebi ile yeniden rapor aldırılması talebini reddetti. Duruşmaya 10 dakika ara verildi. Aranın ardından duruşmanın 22 Nisan’a ertelendiği açıklandı. Adliye önünde bir açıklama yapan Kural, “Onlar inandıklarını savunuyorlar. Biz bilimsel kanıtlarımızı sunduk. Davamızın arkasındayız. Kadınlar baş tacımızdır. Onları seviyoruz. Ertelenen bir dava var. Ben haklı davamın arkasındayım” açıklamasını yaptı.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

6 Yıl Sonra Bir Araya Geldiler

 

 

 

Sıla Sıla Gençoğlu Ahmet Kural Darp Kadın Şiddet Okan Can Yantır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500