Yılmaz Erdoğan'a Dava

Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği üyeleri, 'Organize İşler 2: Sazan Sarmalı' filmini Netflix’te yayınlatan BKM ve dağıtımcısı CJ Entertainment’a karşı hukuki süreç başlatma kararı aldı.

Yılmaz Erdoğan'a Dava
Yılmaz Erdoğan'a Dava Meltem Yuksel
Bu içerik 807 kez okundu.

Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği üyeleri, 'Organize İşler 2: Sazan Sarmalı' filmini Netflix’te yayınlatan BKM ve dağıtımcısı CJ Entertainment’a karşı hukuki süreç başlatma kararı aldı.

Konuyu köşesine taşıyan Milliyet yazarlarından Ali Eyüboğlu; “"Cumartesi günü olağanüstü toplanan Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) üyeleri, vizyondaki filmi Netflix'te yayınlatarak kendilerini zarara uğratan Organize İşler: Sazan Sarmalı’nın yapımcısı BKM ve dağıtımcısı CJ Entertainment'a karşı hukuki süreç başlatma kararı aldı. Toplantı sonrası SİSAY'dan yapılan yazılı açıklamada; “Ulusal basınımıza ‘Türk Sinemasında devrim' başlığı ile yansıyan bu gelişme, Türk sineması için devrim değil bir darbedir.

Film yapımcıları ise konuyla Hileli bir kurnazlık Çıkan yasanın yaptırımlarının altı ay ertelenmiş olması nedeniyle bazı yapımcı şirketler, sezonun en yüksek gişe beklentili filmlerini belirsiz bir tarihe ertelemiş ve bu da sektörde büyük bir düşüş ve ekonomik krize neden olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kültür ve Turizm Bakanımızın Türk Sinemasının gelişimi için bizzat tam destek verdiği bu dönemde yaşanan durum, sadece gişe kaybı değil ülke sinemasına vereceği hasar nedeni ile milli menfaatlerimiz açısından bir yapımcının kar-zarar perspektifini çok aşan boyutta, büyük bir risktir. Benzer bir travmanın tekrar yaşanmaması için kanun yapıcının dünyadaki mevcut örneklerdeki gibi süre sınırı getirmesini bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Sinema salonu işletmecileri, bundan böyle tüm film anlaşmalarına, gösterim başlangıcından itibaren 8 ay süre ile pay TV yasağı şartı koyacak. Sinemacılar, bu şartı kabul etmeyen yapımcının filmini almayacak.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hera Aşkını İlan Etti 

 

 

Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği SİSAY Organize İşler: Sazan Sarmalı BKM Organize İşler: Sazan Sarmalı İzle Yılmaz Erdoğan Netflix
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500