Zuhal Olcay'a Cumhurbaşkanı’na Hakaretten Hapis

5 Ağustos 2016 tarihinde Kadıköy’de bir mekanda sahne alan Zuhal Olcay’ın şarkı söylerken Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istenen sanatçı Zuhal Olcay 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Zuhal Olcay'a Cumhurbaşkanı’na Hakaretten Hapis
Zuhal Olcay'a Cumhurbaşkanı’na Hakaretten Hapis Meltem Yuksel
Bu içerik 848 kez okundu.

İstanbul Kadıköy'de bir mekanda 5 Ağustos 2016 tarihinde sahne alan sanatçı Zuhal Olcay iddiaya göre, “Boş vermişim dünyayı” isimli şarkısını söylediği sırada müziğe uyumlu bir şekilde “Recep Tayyip Erdoğan hepsi boş, hepsi yalan, bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya” şeklinde Erdoğan'a yönelik sözler sarf etti.

Şarkıcı alenen Cumhurbaşkanına hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları Ela Ezgi Yelmen ve Şule Işıl katılırken, sanık Zuhal Olcay katılmadı.

Kararını açıklayan mahkeme, Zuhal Olcay'a Cumhurbaşkanına hakaret suçundan 1 yıl hapis cezası verdi. Ardından iyi hal indirimi ile 10 aya düşüren mahkeme, sanatçının daha önce de kamu görevlisine hakaret suçundan 10 bin 620 lira adli para cezasından hükümlü olduğunu gerekçe göstererek bu cezayı ertelemedi.

Öte yandan Zuhal Olcay’ın basın danışmanı, kararın kesinleşmediğinden dolayı şu anda açıklama yapmadıklarını belirtti.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Defne Samyeli’nin Ateşli Dansı

Zuhal Olcay Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakaret Hapis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500