Zuhal Olcay'a Hapis Cezası

Kadıköy’de sahne aldığı mekanda şarkı söylerken Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapse çarptırılan sanatçı Zuhal Olcay’ın cezası suçu alenen işlediği gerekçesiyle artırılmasına karar verildi.

Zuhal Olcay'a Hapis Cezası
Zuhal Olcay'a Hapis Cezası Meltem Yuksel
Bu içerik 598 kez okundu.

İki yıl önce sahne aldığı mekanda ‘Boş Vermişim Dünyayı’ isimli şarkıyı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a uyarlayarak söyleyen ve el hareketi yaptığı iddia edilen şarkıcı Zuhal Olcay'a Cumhurbaşkanına hakaret suçundan 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

İstanbul Kadıköy'de bir mekanda 5 Ağustos 2016 tarihinde sahne alan sanatçı Zuhal Olcay, ‘Boş vermişim dünyayı’ isimli şarkısını söylediği sırada müziğe uyumlu bir şekilde "Recep Tayyip Erdoğan hepsi boş, hepsi yalan, bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya" şeklinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözler sarf etti. Olcay'ın bu sırada bir de el hareketi yaptığı öne sürülmüştü.

Olcay savunmasında, sahnedeyken alkolü hazla kaçırdığını, Erdoğan'ın adının 3 kelimeden oluşması nedeniyle şarkıya uyarladığını ve kasıtlı bir durum olmadığını söylemişti. Şarkıyı söylerken yaptığı hareketi de Erdoğan'a değil, bir dinleyicinin kendisine laf atması üzerine yaptığını anlatmıştı. Alkolün verdiği etkiyle hoş olmayan hareketler yapmış olabileceğini belirten Olcay, suçlamayı kabul etmemişti.

Mahkeme cezayı Olcay’ın olaydan sonra duyduğu pişmanlık nedeniyle 1 yıl 6 ay süreyle erteledi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gamze Özçelik’ten Alkışlanacak Hareket

Zuhal Olcay Hakaret Hapis Mahkeme Cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500